fbpx

II Bieg Instytutu Lotnictwa w Warszawie – relacja

Bieg Instytutu Lotnictwa

Fot. Wojciech Wydmuch

W niedzielę 11 października 2015 roku w Warszawie odbyła się druga edycja Biegu Instytutu Lotnictwa. Tegoroczny bieg cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – ponad 500 zgłoszonych osób zmusiło organizatora do zamknięcia list startowych na prawie tydzień przed zawodami.

Bieg odbywał się na terenie Instytutu Lotnictwa przy al.Krakowskiej, przy samym pasie startowym lotniska na Okęciu. Dla biegaczy i ich osób towarzyszących oznaczało to niecodzienne atrakcje podczas pobytu na miejscu zawodów. Uczestnicy biegu mieli okazję z bliska obejrzeć nie tylko startujące samoloty, lecz także najróżniejsze eksponaty w postaci małych i dużych aeroplanów, porozstawianych wzdłuż trasy biegu.

Sama trasa zdecydowanie nie należała do szybkich, a efekt ten potęgował silny, porywisty wiatr. Nie są to zawody na ściganie się po rekord życiowy, zwłaszcza że nie jest to atestowane 5 kilometrów. Nadzwyczajnie kręta trasa pełna ostrych zakrętów, prowadząca pomiędzy budynkami i trzy okrążenia wymuszające dublowanie wolniejszych zawodników – to wszystko sprawia, że wyniki biegaczy mogły być nieco słabsze niż gdzie indziej. Nie można jednak uznawać tego za wadę imprezy – należy raczej przyjąć, że na bardzo szybkie bieganie jeździ się na trasę o nieco innym charakterze, a zawody takie jak bieg na terenie Instytutu Lotnictwa mają inne zalety. W imprezach organizowanych przez inesSport startuje się po prostu bardzo dobrze. Nie trzeba obawiać się o jakiekolwiek opóźnienia, nieścisłości czy niespodziewane problemy techniczne; można za to liczyć na życzliwość ze strony obsługi zawodów, piękny medal okolicznościowy i cenne nagrody dla najszybszych zawodników.

Po biegu głównym odbyły się także konkurencje dla dzieci, które jak zwykle wzbudzały wiele radości wśród wszystkich zebranych na miejscu, a młodym biegaczom dały ogromną satysfakcję.

Bieg Instytutu Lotnictwa

Fot. Wojciech Wydmuch

Bieg był także formą promocji wydarzenia organizowanego 16 października na miejscu zawodów – Szóstej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Jest to impreza edukacyjna, skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki oraz dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać wolny czas.

Ostatecznie linię mety przekroczyło 437 osób. Pełne wyniki zawodów można obejrzeć tutaj.

Strona organizatora
Galeria zdjęć – fot. Wojciech Wydmuch

Bieg Instytutu Lotnictwa

Fot. Wojciech Wydmuch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger