fbpx

Iłża 2013 – Razem biegniemy, Razem Budujemy. 15 września

Autor: Tomasz Pojawa • 21.08.2013

W Alojzowie koło Iłży powstaje Centrum Opiekuńczo – Rehabilitacyjno – Hospicyjne. Szukając środków i pomysłów na budowę oraz promocję idei, Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu zdecydowało się zorganizować bieg charytatywny. Niby nic nowego, ale…  wygląda na to, że 15 września w Iłży szykuje się prawdziwe biegowe święto.

 Półmaraton Iłżecki

Dla doświadczonych biegaczy I Iłżecki Półmaraton, dla lubiących szybsze bieganie – dystans 10 km, a dla dzieci – zabawa w ściganie na 400 i 800 metrów. Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić Iłżę w ten wrześniowy weekend, na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wyjątkową atrakcją będzie rozegrany po raz pierwszy w takiej formule Bieg Palacza. Osoby pozostające w sieci tytoniowego nałogu, jak również te, którym udało się już oswobodzić, mogą się biegowo zmierzyć z dystansem 3 km. Wpisowe o wartości jednej paczki papierosów, dobry przykład współuczestników imprezy i wreszcie sam start może pomogą w decyzji o ostatecznym rzuceniu palenia.

Organizatorzy biegu zapowiedzieli również moc atrakcji artystycznych (koncerty m.in. zespołu PrimeTime – półfinalistów Must Be The Music) oraz kulinarnych (regionalne pyszności w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich). Dla najmłodszych, niebiorących udziału w zawodach przewidziano dodatkowe animacje i zabawy, prowadzone przez wolontariuszy.

Kiedy:
15 września 2013 roku

Trasa:
– bez atestu. Dystans: półmaraton, 10 km, 3 km
– mapa trasy półmaratonu: www.runtastic.com/pl/trasy/polmaraton-20km

Jak się zapisać?
– poprzez formularze zgłoszeniowe na stronie www.pio.radom.pl/maraton

Opłata startowa
– w zależności od dystansu – 60 zł (półmaraton), 30 zł (10km), 15 zł (3km)
– listy startowe zamykane są tydzień przed terminem zawodów

Więcej informacji:
www.pio.radom.pl/maraton

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger