fbpx

Triathlon > TRI: Wydarzenia > Triathlon

Itaka IRONKIDS w ramach Herbalife Ironman 70.3 Gdynia

 

(c) Wszystkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl www.sportevolution.pl

Największa impreza triathlonowa w Polsce – Herbalife Ironman 70.3 Gdynia – zbliża się wielkimi krokami. Do startu pozostało zaledwie 45 dni. Być może to ostatni dzwonek na to, aby zacząć namawiać do startu resztę członków swojej rodziny, w tym także najmłodszych. 5 sierpnia 2016, dzień przed głównym startem, odbędzie się rywalizacja dzieci i młodzieży w ramach Itaka IRONKIDS.

Jeśli jesteście dumnymi rodzicami hiperaktywnych dzieciaków i wybieracie się do Gdyni, aby wystartować na dystansie sprinterskim lub Ironman 70.3, będziecie mogli poczuć także radość kibicowania najmłodszym. Itaka IRONKIDS to jedna z imprez towarzyszących imprezie Herbalife Ironman 70.3 Gdynia, przeznaczona dla młodych adeptów sportu w wieku 8-15 lat (do dnia 16. urodzin). W zależności od kategorii wiekowej, zawodnicy będą mieli do pokonania 100, 200 lub 400 metrów w wodzie i 500, 1000 lub 2000 metrów biegiem.

Ironkids

Fot. materiały organizatora

– Na aquathlon składają się dwie dyscypliny. Zawodnicy najpierw pływają, a następnie biegają. Nie ma więc roweru, jak w klasycznym triathlonie. Odcinki poszczególnych dyscyplin są dostosowane do wieku uczestników – mówi Piotr Netter, dyrektor sportowy Herbalife IRONMAN® 70.3 Gdynia. – Aquathlon to świetna forma wprowadzenia w triathlon. Podczas zawodów ITAKA IRONKIDS® będzie się liczyła przede wszystkim dobra zabawa. Chcemy, aby uczestnictwo w naszych zawodach było okazją do spędzenia wspaniałego weekendu w rodzinnej atmosferze – dodaje.

Spośród innych biegów dla dzieci, rozgrywanych w ramach imprez triathlonowych, konkurencje Itaka IRONKIDS wyróżniają atrakcyjne nagrody. W każdej z trzech kategorii wiekowych najszybszym zostaną rozdane vouchery o wartościach 2000, 1250 i 750 złotych, do zrealizowania w Biurze Podróży ITAKA. Jest więc okazja na wygranie atrakcyjnego wyjazdu na wakacje, a przede wszystkim na zaszczepienie w dziecku prawdziwej miłości do sportowej rywalizacji. O dopingu kibiców w Gdyni chodzą już bowiem legendy.

Regulamin konkurencji
Strona imprezy 

mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca