fbpx

“Jak zacząć biegać?” Recenzja książki

Autor: Iwona Ludwinek • 23.08.2019

68852922_363865657860851_2754183315119407104_n

Początek biegowej przygody bez bólu i nadmiernego zmęczenia? Autorzy książki pt. “Jak zacząć biegać” przekonują, że to możliwe. Pod warunkiem, że będziesz się trzymał zasad, które pomogą ci zakosztować aktywnego stylu życia i wytrwać w nim na dobre. Czy ta lektura okaże ci się przydatna?

Książka, jak wskazuje tytuł, jest pozycją skierowaną do osób początkujących. Takich, które nie postawiły jeszcze ani jednego biegowego kroku oraz takich, które próbowały, ale z różnych względów nie udało im się w tym bieganiu wytrwać. Wiedza podana jest w sposób bardzo przystępny. Czytelnik nie musi się więc obawiać niezrozumiałej, odstraszającej terminologii. Do każdego zagadnienia jest wprowadzany bardzo stopniowo i przyjaźnie.

Czytając lekturę mam też poczucie, że jest w niej zawarte wszystko, co potrzebne na początek i… nic więcej. Nie ma się więc wrażenia przeładowania informacjami. W książce znajdziemy niezbędne porady z zakresu diety, struktury treningu, treningu uzupełniającego, motywacji, zdrowia, sprzętu. Autorzy umieścili również plan treningowy dla absolutnie początkujących, zakładający marsze i marszo-biegi. Duży plus również za świetne ilustracje z ćwiczeniami wzmacniającymi i technikami rozluźniającymi, z krótkim, treściwym opisem pod każdą z nich. Są też bardzo praktyczne porady, które przydadzą się każdemu biegaczowi np. co zrobić, gdy złapie cię kolka, bądź stracisz motywację do biegania. Są to rzeczy bardzo oczywiste dla osób, które już mają jakiekolwiek doświadczenie w bieganiu i z tego też powodu rzadko się o nich wspomina.

69474243_732842147145200_2516823983320465408_n

Podoba mi się również skład tej książki. Każdy rozdział obejmuje osobne zagadnienie. Jest wiele wypunktowań, a poszczególne tematy zwieńczone są dodatkowo ramką z kilkoma zdaniami podsumowującymi. Dzięki temu możesz w każdej chwili sięgnąć po książkę i poszukać zagadnienia, które cię w danym momencie interesuje.

Poradnik w najtańszej wersji kosztuje 39,99 zł. W pakiecie otrzymujemy również dostęp do suplementu umieszczonego na portalu TreningBiegacza.pl. Są również droższe opcje: 79,99 zł (książka + suplement na stronie www + plany treningowe + kubek) i najbardziej ekskluzywna za 139,99 zł z kominem Treningu Biegacza). Czy warto wydać te pieniądze, nawet jeśli jest to „tylko” 39,99? Cóż, większość informacji zawartych w książce znajdziemy w internecie. Żeby jednak do nich dotrzeć, musimy odsiać teksty, które są w danym momencie dla ciebie nieprzydatne, bądź zwyczajnie… „śmieciowe”. Tu otrzymujemy kompletny zestaw informacji, które są niezbędne na początku biegowej drogi.

728x90

Podsumowanie

„Jak zacząć biegać” to dobrze przemyślana, spójna i przydatna książka. To taki „must have” osoby początkującej, natomiast dla tych nieco już wdrożonych może stanowić pozycję, która uporządkuje wcześniej już przyswojone informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger