fbpx

Już niebawem IV ultraMaraton Bieszczadzki

Autor: admin • 23.08.2016

_DCS5588

Ponad 50 kilometrowa trasa, przejście przez dziki masyw Hyrlatej, 2000 metrów przewyższeń… i piękne Bieszczady jesienią! To wszystko czeka na biegaczy podczas czwartej edycji ultraMaratonu Bieszczadzkiego.

Już 9 października z Cisnej kolejnych kilkuset śmiałków wystartuje, aby zmierzyć się z trasą ultraMaratonu Bieszczadzkiego. Podobnie jak w ostatnich dwóch edycjach biegu, czeka ich 53 kilometrowa przeprawa przez pełne jesiennych kolorów Bieszczady. W dotarciu do mety przeszkadzała im będzie kapryśna październikowa pogoda, spore przewyższenia (2000 m) i nieustępliwy masyw Hyrlatej.

Tego samego dnia wystartują jeszcze dwa biegi! Po raz trzeci zawodnicy będą mieli szansę zmierzyć się z krótkim, bo tylko czternastokilometrowym dystansem ćwierć-ultraMaratonu Bieszczadzkiego i zupełnie nowym biegiem o podobnie prześmiewczej nazwie – półultraMaratonem Bieszczadzkim, czyli biegiem na 26 km.

– Wszystkie biegi mają swój urok – Bieszczady tak naprawdę najpiękniejsze są właśnie jesienią. Do startu szczególnie zachęcamy tych, którzy do tej pory ubijali asfaltowe ścieżki w miastach, a marzy im się zajrzenie do świata górskich biegów. UltraMaraton Bieszczadzki czy towarzyszące mu krótsze biegi to dobre podsumowanie sezonu dla każdego. A kto raz zarazi się górami, na pewno będzie chciał tu wrócić – zachęca Mirosław Bieniecki, dyrektor biegu.

Na trasie o zawodników dbała będzie sprawdzona ekipa rzeźnickich wolontariuszy. Do dyspozycji zawodników będą wyśmienite punkty żywieniowe serwujące zarówno tradycyjne biegowe menu: woda, izo, kanapki, herbata jak i regionalne niespodzianki.

W zeszłym roku na pełnym dystansie ultra triumfowali: Bartosz Gorczyca Buff Team Polska z czasem 4:08:49 oraz Dominika Stelmach z czasem 5:03:20.

Ćwiartkę zaś najszybciej pobiegli: Tomasz Gawroński UMKS NADIR Jędrzejów z czasem 1:04:17 oraz Weronika Zielińska 12Tri.pl / Acics Frontrunner Polska z czasem 1:25:15.

Zapisy na wszystkie biegi wciąż trwają. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.maratonbieszczadzki.pl

Warto dodać, że ultraMaraton Bieszczadzki 2015 nagrodzony został Srebrną Kozicą w kategorii najlepszy bieg górski na ultra dystansie (powyżej 43 km) przegrywając jedynie ze swoim starszym bratem – Biegiem Rzeźnika i lokując się tuż przed najmłodszym w rzeźnickiej rodzinie Zimowym Maratonem Bieszczadzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger