fbpx

Triathlon > TRI: Wydarzenia > Triathlon

Kalendarz imprez mistrzowskich w 2017 roku

suszek

Polski Związek Triathlonu ustalił daty i miejsca rozgrywania imprez mistrzowskich na 2017 rok.

W nadchodzącym sezonie Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim po raz kolejny odbędą się w Suszu. 24 czerwca na Mistrzostwach Polski na dystansie sprinterskim będą ścigać się zawodowcy (senior, młodzieżowiec) oraz age-grouperzy. Podobnie jak w zeszłym roku, dzień później rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Sztafet na dystansie supersprinterskim. Organizatorem imprezy jest Gmina Susz.
Strona zawodów

Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim zorganizowane zostaną w trakcie finałowej imprezy cyklu Volvo Triathlon Series 12 sierpnia w Chodzieży. O mistrzowskie tytuły będą rywalizować seniorzy, młodzieżowcy oraz zawodnicy AG.
Strona zawodów

Mistrzostwa Polski na dystansie “połówki” – 113 km – 1,9 km pływania, 90 km na rowerze i 21,1 biegiem – rozegrają się 2 września w Malborku. Organizatorem imprezy jest Labosport.
Strona imprezy

Wcześniej, 20 sierpnia w Borównie, odbędą się Mistrzostwa Polski na “pełnym” dystansie 226 km. Zorganizuje je Towarzystwo Sportowe “Tri-Sport”.
Strona imprezy

Puchar Polski w triathlonie, podobnie jak w zeszłym sezonie, będzie rozgrywany w ramach cyklu Elemental Tri Series. Klasyfikacja obejmie juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów. W sezonie 2017 imprezy odbędą się kolejno w Olsztynie (14 maja), Augustowie (11 czerwca), Blachowni (30 lipca) oraz Białymstoku (20 sierpnia).
Strona imprezy

Najwcześniejszą okazją do rywalizacji w gronie wyczynowców będzie cykl Grand Prix w Aquathlonie zimowym. Zawody z serii będą rozgrywane w Poznaniu (12 marca), Iławie (2 kwietnia) oraz w Rumi (30 kwietnia).
Strony organizatorów – Poznań, Rumia

mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca