fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Katowice wieczorową porą – 13 lutego po raz ostatni

Katowice wieczorową porą Fot. Marcin Franke 02

W kategorii OPEN można wystartować solo lub w parze. Fot. Marcin Franke.

Kto ze Śląska, niech bieży. 13 lutego odbędzie się ostatnia impreza z zimowego cyklu Katowice wieczorową porą. To miejskie biegi na orientację – za każdym razem w innej dzielnicy Katowic. Tym razem zawodnicy zwiedzą zakamarki Osiedla Paderewskiego.

Miejskie bieganie z mapą po ciemku staje się coraz popularniejsze. Mieszkańcy stolicy Śląska mieli okazję biegać wieczorami na orientację całą zimę – od listopada raz w miesiącu odbywał się jeden bieg z cyklu. W czwartek 13 lutego będzie kolejna, tym razem ostatnia okazja – przed zawodnikami La Grande Finale!

Katowice wieczorową porą Fot. Marcin Franke 01

Dla wielu osób impreza będzie po prostu zabawą. Kategoria OPEN przeznaczona jest dla początkujących. Fot. Marcin Franke.

Każdy sobie poradzi

Organizatorzy proponują dwie kategorie, twierdząc, że każdy może się zmierzyć z tego rodzaju aktywnością i czerpać z tego zabawę. Kategoria OPEN przeznaczona jest dla zawodników startujących indywidualnie lub w parach. Do pokonania dystans ok. 3 km. To trasa dla początkujących. Bardziej zaawansowani ścigacze mogą wystartować w kategorii PROFI – tutaj tylko rywalizacja solo, a do przebiegnięcia dystans ok. 5 km. W styczniowej edycji imprezy zwycięzcy kategorii OPEN-mix osiągnęli czas 37:50, a w kategorii OPEN-men – 27:39. Najlepsza kobieta na trasie PROFI ukończyła zawody w czasie 48:33, a najlepszy mężczyzna – w 35:45. Impreza cieszy się sporą popularnością – w samej styczniowej edycji wzięło udział prawie 250 osób!

Miejska dżungla

Katowice wieczorową porą to nie tylko okazja do ćwiczenia umiejętności nawigacyjnych, ale też do poznania ciekawych zakamarków miasta. Choć zawody są rozgrywane w środku Katowic, a trasa nie jest zbyt długa, uczestnicy imprezy wcale nie mają łatwo. Przykładem może być pierwsza edycja, która odbyła się 21 listopada 2013 r.: – Na trasie zawodów znalazła się m.in. Galeria Katowicka. Tutaj zawodnicy, mając do dyspozycji folder z mapką centrum handlowego, mieli za zadanie odnaleźć 3 punkty kontrolne, co okazało się wcale nie takim łatwym zadaniem, bo: taka Galeria to istny labirynt, schody ruchome w dół, w górę albo prowadzące donikąd… Do tego wszystkiego klienci centrum, którzy nieustannie zaczepiali naszych zawodników z pytaniem, co to za impreza i kiedy kolejna – wspomina Marcin Franke, jeden z organizatorów.

Katowice wieczorową porą Fot. Joanna Florczyk 02

Zawody odbywają się w środku miasta, za każdym razem w innej dzielnicy. Fot. Joanna Florczyk.

Zgłoszenia

Aby mieć pewność dostania mapy, należy zgłosić się najpóźniej do 12 lutego. W tym celu należy wysłać maila na adres info@rajdkatowice.pl, podając w zgłoszeniu: imię i nazwisko, nazwę drużyny/klubu/zespołu (nieobowiązkowo) oraz wybór trasy (OPEN lub PROFI). Wpisowe to jedynie 5 zł od osoby za trasę OPEN lub 7 zł za trasę PROFI, płatne przy odbiorze pakietów startowych – w dniu zawodów.

Baza zawodów będzie ulokowana w Szkole Podstawowej nr 12, przy ul. Paderewskiego 46. Od 17:15 będzie można odbierać pakiety startowe, a o 18:15 odbędzie się odprawa techniczna. O 18:30 nastąpi start w odstępach półminutowych.

Więcej informacji: www.rajdkatowice.pl

mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali