fbpx

Kayano kończy 20 lat

Kayano 20

Fot. Asics

Jak ten czas szybko leci. W tym roku pojawi się jubileuszowa dwudziesta edycja tego bardzo znanego modelu. Kayano to jeden z flagowych okrętów ASICS-a, który jest swoistym pokazem możliwości technicznych Japońskiego producenta.

Kayano to już legenda, ale chyba inaczej być nie może skoro ten model istnieje już dwadzieścia lat. Najlepiej drogę, jaką przeszedł model Kayano pokazują liczby. W 1993 roku Asics wyprodukował 48 000 par premierowego modelu Gel-Kayano Trainer. W ciągu ostatnich lat, od premierowego modelu do modelu Gel-Kayano 19, wyprodukowano 18 milionów par tego obuwia!

kayano-20

Fot. Asics

Historia modelu sięga roku 1992 kiedy to Asics postanowił wyznaczyć nowy kierunek  rozwoju produktów, który łączyłby rosnące i często różne potrzeby dużych rynków takich jak USA i Europa. Efektem tego rozwoju była idea nowego rodzaju obuwia.
Rok po wdrożeniu nowej strategii świat poznał pierwszy model buta biegowego, który zawdzięczał swoją nazwę Panu Kayano, który kierował zespołem projektowania i rozwoju produktów w firmie Asics. Zespół ten  wykorzystał najnowocześniejsze technologie oraz swoje bogate doświadczenie, by w 1993 roku stworzyć premierowy model Gel-Kayano Trainer.

kayano20

Fot. Asics

Od tego czasu Pan Kayano i Asics zawsze dążyli do zapewnienia butom z serii Kayano pozycji lidera w segmencie obuwia biegowego. Aby to osiągnąć, wykorzystywano doskonałe materiały, zaawansowane technologie oraz wyjątkową jakość w projektowaniu butów łączących formę i funkcję. Połączenie doświadczenia z wiedzą oraz innowacyjnym podejściem pozwoliło stworzyć but, który dzisiaj jest prawdziwą ikoną w całym świecie biegowym.

T3N2N_9001

Fot. Asics

Co nowego wnosi najnowsza jubileuszowa edycja Kayano? Może przełomowych technologii nie uświadczymy, ale kilka nowinek się znalazło, jak choćby technologia Fluid Ride czy FluidFit. FluidRide to efekt ewolucji firmy Asics w obszarze technologii podeszwy środkowej, zapewniającej wyjątkową lekkość i amortyzację. Zmiany dokonane w podeszwie środkowej pozwoliły zastosować nową, wyższą gęstość wkładki SpEVA 55, która wspólnie ze wzmocnionym zapiętkiem zapewnia najlepszą charakterystykę odbicia oraz amortyzację przy zachowaniu lekkości. Fluid Fit to nowatorska cholewka wykonana z rozciągliwej siateczki dzięki czemu but ma się dopasowywać do stopy niczym rękawiczka. Asics pomyślał także o kobietach i w wersji dla pań zastosowano technologię Plus3 czyli dodatkową warstwę o grubości 3mm która ma za zadanie obniżyć napięcie ścięgna chillesa.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak czekać kiedy nowy model pokaże się na sklepowych półkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger