fbpx

Konferencja Herbalife Triathlon Gdynia 2014

7 maja w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się druga konferencja z udziałem tegorocznych Ambasadorek. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Herbalife Polska, dyrektor HTG – Piotr Netter, a także przedstawiciele Domu Dziecka w Falbogach, który w tym roku będzie wspierany przez organizatorów i uczestników imprezy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Jerzy Górski, mistrz świata Double Ironman, i Cezary Zamana, który w sierpniu wystartuje na dystansie sprinterskim.

PSX_20141001_124442

Podczas pierwszej części konferencji przedstawiciel organizatora z ramienia miasta Gdyni opowiadał o postępie przygotowań miasta do zorganizowania największej imprezy triathlonowej w Polsce. Wspominał między innymi o wysokiej empatii mieszkańców, którzy w zeszłym roku z radością powitali uczestników zawodów. Prawdopodobnie można więc być spokojnym o ten – jakże często problematyczny – aspekt imprezy. Nie ma nic bardziej demotywującego dla zawodników, zwłaszcza amatorów, niż nieprzychylne reakcje „tubylców” na pojawienie się sportowców w ich mieście.

Dyrektor Herbalife, Konrad Szałkiewicz, opowiedział o treningu, jaki zrealizowali obozowicze na niedawno zakończonym wyjeździe na Majorkę. Obóz dla każdego uczestnika był nie tylko czasem na intensyfikację treningu i przełamywanie swoich barier, lecz także na nawiązanie nowych znajomości w środowisku, które łączy wielka pasja do triathlonu.  Piotr Netter, trener Ambasadorek, wyraźnie wspomniał, że z jego perspektywy ten aspekt był niezwykle istotny: jednym z ważnych powodów wysłania Ambasadorek na Majorkę była właśnie potrzeba zasymilowania ich do „paczki” triathlonistów. Z całą pewnością ta misja została zakończona sukcesem.

IMG_1544

Same Ambasadorki wypowiadały się o swoich przygotowaniach radośnie i optymistycznie. Małgorzata Foremniak mówiła o niesamowitych zmianach, jakie wprowadził w jej życie triathlonowy reżim: o tym, że sport jest jak narkotyk – uzależnia i daje niesamowite pokłady wewnętrznej energii. Karolina Gorczyca również na dobre wsiąkła w triathlon – o jej zaangażowaniu świadczy fakt, iż zapowiada już swoją obecność na przyszłorocznej edycji imprezy! Agnieszka Sikora-Paw zastanawia się, skąd bierze siłę na jednoczesne „ogarnięcie” domu, pracy i treningów, zwłaszcza że ma też pozasportowe pasje i przyjaciół, których nie chce zaniedbywać. Niestety na konferencji zabrakło Katarzyny Glinki, którą mieliśmy okazję zobaczyć tylko na ekranie podczas emisji nagrania przygotowanego specjalnie na tę okazję. Jak sama stwierdza, ma za sobą pierwszy poważny kryzys, podczas którego absolutnie nie wierzyła w to, że może wystartować i ukończyć dystans połowy Ironmana. Najgorsze jednak już za nią i z pogodą ducha spogląda w przyszłość.

Ważnym elementem konferencji było ogłoszenie rozpoczęcia akcji charytatywnej na rzecz Domu Dziecka w Falbogach. Herbalife Family Foundation postanowiła zebrać 60 000 złotych na zorganizowanie sali fitness, która umożliwiłaby wychowankom Domu rozwijanie swoich sportowych pasji. Ze szczegółami akcji można zapoznać się na stronie gdyńskiego triathlonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger