Koniec Walki na Dobro. Wyjątkowe emocje i ponad 52 tys zł zebrane na cele dobroczynne!

Autor: Iwona Ludwinek • 05.04.2018

Walka na dobro

52189 zł – taką kwotę uzbierali uczestnicy drugiej edycji Walki na Dobro, organizowanej w ramach akcji #BiegamDobrze. Zwyciężył Wojtek Staszewski, którego drużyna uzyskała 23739 zł. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na cele dobroczynne.

Przez 2 miesiące 9 kapitanów rywalizowało w „Walce na Dobro” – zabawie organizowanej w ramach akcji #BiegamDobrze. Zasady były proste: każdy kapitan musiał zarejestrować się do 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego drogą charytatywną, następnie zebrać jak najwięcej pieniędzy na wybrany cel. Dodatkowo każdy uczestnik biegu zapisany drogą #BiegamDobrze, mógł dołączyć do drużyny wybranego kapitana i również zbierać pieniądze na jedną z partnerskich fundacji. Pieniądze członków drużyny sumowaliśmy i to ta kwota decydowała o zwycięstwie.

Kto obserwował rywalizację ten wie, jak bardzo była ona emocjonująca. W wyścigu co i rusz mijali się Piotr Łobodziński (Piotr Łobodziński towerruner) i Wojciech Staszewski (KS Staszewscy). Ostatecznie wygrał Wojtek z łączną kwotą drużyny 23739 zł. Zwycięzca osobiście zbierał pieniądze na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę:

Wybrałem sobie tę fundację świadomie – bo dzieci są najważniejsze na świecie. I jeżeli dbamy o dobro własnych dzieci, ich szczęśliwe dzieciństwo, to teraz mamy niepowtarzalną okazję pomóc dzieciom, które tyle szczęścia nie mają – mówi Wojtek.

Za nim uplasował się Piotr Łobodziński, który biegł dla fundacji Rak’nRoll, z kwotą 18696 zł. Trzecie miejsce zajęły  autorki bloga Kobiety Biegają (Fundacja Synapsis), których drużyna zebrała 5420 zł. Dziewczyny pisały nam, że zrobią wszystko, aby nie oddać podium. I tak też się stało!

Kolejne miejsca zajęli:

Piotr Tomczyk (Za linią mety) – 1238 zł. Zbierał pieniądze dla WWF Polska

Łukasz Oskierko (Oskier the Lonely Runner) – 1045 zł. Zbierał pieniądze dla Fundacji Wcześniak

Norbert Kubacz (Biegam Naturalnie) – 866 zł. Zbierał pieniądze dla Amnesty International

Katarzyna Żbikowska (Szczypta Szaleństwa) – 550 zł. Zbierała pieniądze dla Polskiej Akcji Humanitarnej

Łukasz Remisiewicz (Runeat) – 375 zł. Zbierał pieniądze dla UNICEF

Beata Brzezowska (Runaddict) – 260 zł. Zbierała pieniądze dla Fundacji Spartanie Dzieciom

Wszystkim uczestnikom Walki na Dobro oraz darczyńcom, którzy dokonali wpłat, bardzo dziękujemy! Po raz kolejny pokazaliście, że warto biegać dobrze!

Ty również chcesz biegać dobrze? Następnym razem zapisując się na Półmaraton Warszawski, Maraton Warszawski lub warszawski Ekiden, wybierz ścieżkę charytatywną #biegamdobrze i zbieraj fundusze dla jednej z 10 fundacji uczestniczących w akcji. Po zebraniu kwoty minimalnej automatycznie otrzymujesz numer startowy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger