fbpx

Koszulka BRUBECK 3D RUN PRO [TEST]

Autor: Kuba Wolski • 08.05.2017

Brubeck

Otrzymaliśmy do przetestowania dwie koszulki 3D Run Pro, męską z długim rękawem i damską, z krótkim. W artykule przeczytacie o wrażeniach z użytkowania wersji męskiej z długim rękawem, ale są one w stu procentach zbieżne z tymi dotyczącymi wersji damskiej.

Brubeck jest polskim producentem odzieży termoaktywnej docenianej w całej Europie. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie firmy w projektowaniu odzieży sportowej sprawia, że biorąc do ręki taką koszulkę, jak 3D Run Pro, czujemy się spokojni o jej właściwości. Już na pierwszy rzut oka widać profesjonalne podejście do tematu. Materiał jest rozciągliwy i wytrzymały, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do ciała. Bardzo miękki i przyjemny w dotyku. A koszulka, nawet z długim rękawem, jest wręcz niesamowicie lekka.

brubeck

Damska koszulka 3D Run Pro kosztuje 96,99 zł

Druga skóra

Kierując się rozmiarówką, teoretycznie powinienem wybrać rozmiar M, ale w związku z tym, że granicę przekroczyłem nieznacznie, postanowiłem zamówić S. Była to bardzo dobra decyzja, tym bardziej, że lubię ubrania sportowe, które są dobrze dopasowane. Koszulka 3D Run Pro jest niczym druga skóra. Dobrze skrojona, idealnie leży i przylega do ciała, nie ogranicza ruchów, a po prostu współgra z każdym ruchem właściciela. W luźnych koszulkach poliestrowych zazwyczaj jest inaczej. W biegu, każdy ruch ręki, każdy skręt tułowia powoduje, że najpierw przesuwa się nasze ciało, a dopiero później jest pociągnięta koszulka, a to powoduje nieustanne tarcie. Jeśli mamy pokonać np. dystans maratonu musimy wykonać ponad 20 000 kroków, czyli również tyle ruchów rękoma – przy szorstkim materiale luźnej koszulki nie trudno więc o podrażnienie skóry, nawet do krwi. Dlatego tak ważny jest delikatny materiał i/lub idealne dopasowanie. A w koszulce marki Brubeck czułem się perfekcyjnie.

Test przez duże T

Po kilku krótkich treningach przyszedł czas na poważne starcie z rzeczywistością. Koszulkę wziąłem na dwa 12-godzinne wyjścia w góry, podczas których znakowałem trasę Niepokornego Mnicha. Producent informuje, że jest to koszulka do biegania w wyższych temperaturach – zakładam, że skoro jest do takich przeznaczona, to sprawuje się w nich dobrze, ale podczas trwania testu miałem do dyspozycji inne. Używałem jej głównie w temperaturze od około zera do kilku stopni, zawsze z jeszcze jedną warstwą na górze. Pokonywałem odcinki od 40 do 50 km z plecakiem. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie odprowadzanie wilgoci na plecach. Wiele koszulek nie radzi sobie z tym, gdy zarzucimy na siebie plecak, a w tym wypadku było naprawdę dobrze. Ani razu nie czułem dyskomfortu wynikającego z nadmiernej ilości wilgoci. Druga sprawa – żadnych otarć, żadnych podrażnień. Super. Test zdany śpiewająco.

Brubeck

Sprzęt? Jaki sprzęt?

Uważam, że najlepszy sprzęt to taki, o którym w ogóle nie musimy myśleć, gdy go używamy. Taki, który po prostu działa, nie rozprasza uwagi. Moja lista takich produktów jest dość krótka i zazwyczaj nie narzekam, gdy muszę za nie słono zapłacić. Koszulka 3D Run Pro zdecydowanie do tej listy dołącza, a cena (121,49 zł) jest nawet całkiem przystępna. Brubeck na pierwszy miejscu stawia komfort użytkownika. Polecam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger