fbpx

Bez kategorii

Krystian Ogły dziś pobiegnie w legendarnym ultramaratonie Badwater. Kibicujemy!

mat. prasowe

mat. prasowe

Krystian Ogły, jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce i na świecie, 15 lipca debiutuje w ultramaratonie Badwater w Dolinie Śmierci w Stanach Zjednoczonych. Podczas biegu w ekstremalnych temperaturach, Krystian przetestuje koszulkę F.K.T. II z kolekcji Columbia Montrail.

Do najważniejszych dotychczasowych osiągnięć Krystiana Ogłego należy m.in. ukończenie w latach 2014 – 2018 dwunastu biegów tworzących Ultra Trail World Tour – cyklu najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych biegów górskich świata. W kwietniu 2019 pokonał trasę stumilowego Patagonia Run w Argentynie, gdzie zajął trzecie miejsce.

Kolejnym wielkim wyzwaniem, jakie Krystian Ogły postawił przed sobą jest ultramaraton Badwater: „Jestem równie mocno zaszczycony znalezieniem się na liście startowej, co zestresowany tym, jak będzie wyglądał bieg. Badwater zawsze wydawał mi się najtrudniejszym z możliwych do wyobrażenia wyzwań biegowych. Chcę tego doświadczyć, poczuć, dowiedzieć się czegoś nowego o sobie. Być może przekroczyć kolejną granicę, a na pewno spróbować okiełznać potwora w mojej głowie, jakim jest ultramaraton w Dolinie Śmierci”.

Bieg Badwater Ultramarathon uznawany jest za najtrudniejszy na świecie wyścig, podczas którego uczestnicy pokonują 217 km przez Dolinę Śmierci w Kalifornii, w temperaturze przekraczającej nawet 55 stopni Celsjusza. Wielu z nich twierdzi, że to właśnie upał jest największym wyzwaniem, z którym muszą się mierzyć. Krystian Ogły na swój debiutancki bieg w Badwater wybrał koszulkę F.K.T II z kolekcji Columbia Montrail. Materiał z którego jest wykonana zawiera elementy chłodzące i ochronne Omni-Freeze ZERO, Omni-Wick, Omni-Shade™ Sun Deflector, Omni-Shade™ UPF 50.

Krystian Ogły: „Muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka koszulka F.K.T. II. nie wydała mi się najlepszym wyborem do biegu w Dolinie Śmierci. Uważałem, że materiał jest za gruby i pokryty sztuczną powłoką, która nie będzie zbyt dobrze oddychać. Wszystko zmieniło się kiedy przetestowałem ją pierwszy raz w upale 36-cio stopniowym. Okazało się, że pod wpływem potu uruchomiło się chłodzenie i miałem wrażenie jakbym biegł w temperaturze ok. 25 stopni C. Materiał zmiękł, zaczął przylegać do skóry i czułem jak to rzeczywiście działa. Niesamowite uczucie. Zobaczymy, jak ta technologia sprawdzi się w ekstremalnych, kalifornijskich warunkach.“

W trzydziestoletniej historii biegu ukończyło go dotychczas sześciu Polaków. W tym roku w Badwater wystartuje troje reprezentatów Polski: Patrycja Bereznowska, Damian Kaczmarek oraz Krystian Ogły.

Informacja: tekst zawiera lokowanie produktu.

mm
Materiały prasowe

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca