fbpx

Kto pobiegnie po zwycięstwo w stolicy? 13. PZU Półmaraton Warszawski ujawnił skład elity!

Autor: Jakub Karasek • 20.03.2018

pmw

Już za kilka dni wystartuje 13. PZU Półmaraton Warszawski. Organizatory nadali już ponad 13 tysięcy numerów startowych, a podczas konferencji prasowej ujawnili skład elity biegu.

Kolejny rok z rzędu w Warszawie szykuje się jedna z największych imprez biegowych w Polsce w roku. 13. PZU Półmaraton Warszawski wystartuje w niedzielę 25 marca o godz. 10:00. Podczas konferencji prasowej zaprezentowano listę zawodników elity, którzy wystartują w Warszawie. W tym gronie znajdują się m.in. aktualny rekordzista imprezy – Kenijczyk Victor Kipchirchir z rekordem życiowym na poziomie 59:31. Kolejni biegacze pod względem najlepszych życiówek na liście to Kenijczyk Ezrach Kiprotich Sang (1:00:36), jego rodak Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (1:01:05) oraz Etiopczyk Mekashaw Kassa (1:01:16). Wśród zawodników spoza Afryki ciekawe nazwiska na liście to m.in. Amerykanin Fernando Cabada Jr (r. ż.: 1:02:00) czy Japończyk Yuki Yagi (1:01:37). Nie wolno zapomnieć także o polskim faworycie, czyli zwycięzcy 39. PZU Półmaratonu Warszawskiego – Błażeju Brzezińskim (1:03:49).

W gronie pań również zobaczymy aktualną rekordzistkę Półmaratonu Warszawskiego – Kenijkę Polę Wanjiku Njeru (rekord życiowy: 1:08:19). Zarówno ona, jak i męski rekordzista – Victor Kipchirir aktualne rekordy imprezy ustanawiali w 2014 r. Oprócz Njeru o zwycięstwo powalczyć powinny m.in. Etiopka Birhan Mhretu Gebrekidan (r. ż.: 1:10:00) czy Kenijka Lilian Jelagat (1:10:43). Ciekawie zapowiada się walka o miano najszybszej Polki – do rywalizacji w tej kategorii staną m.in. ostatnia polska zwyciężczyni Półmaratonu Warszawskiego – Olga Kalendarova Ochal (1:12:47), Ewa Jagielska (1:16:12) czy Anna Szyszka (1:15:36).

Na konferencji prasowej przez zawodami organizatorzy ujawnili, że na liście startowej znajduje się już ponad 15 tysięcy osób, a do wtorku nadano 13 600 numerów startowych. Trudno powiedzieć, czy te liczby zapewnią rekord frekwencji, ale jest wielce prawdopodobne, że w niedzielę do mety ponownie dobiegnie ponad 12 tysięcy osób. Jak podkreślił dyrektor biegu Marek Tronina, coraz większa liczba uczestników korzysta z możliwości zapisania się do biegu poprzez akcję charytatywną #BiegamDobrze.

Akcja BiegamDobrze została wymyślona, bo uznaliśmy, że trzeba poszukać czegoś, co jeszcze bardziej będzie wyróżniać nasze imprezy. Chodziło nam o coś, co zaangażuje biegaczy nie tylko o treningu, ale też wyższego celu. (…) To, co dzieje się w akcji przechodzi nasze oczekiwania. Zaangażowanie się biegaczy w zbieranie pieniędzy na wybrany przez siebie cel charytatywny jest imponujące. W tej chwili dochodzimy do liczby 700 tys. złotych zebranych przez uczestników 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

13. PZU Półmaraton Warszawski wystartuje w niedzielę o godz. 10:00 z ulicy Konwiktorskiej. Osoby, które chcą jeszcze zapisać się do startu w biegu mają możliwość zapisów elektronicznych do 24 marca lub osobiście w dniach 23 i 24 marca w Biurze Zawodów na Stadionie PGE Narodowym w godzinach 12:00-20:00 w piątek i 10:00-20:00 w sobotę.

Wszystkich przygotowujących się do startu zachęcamy również do obejrzenia dzisiejszej transmisji internetowej w ramach akcji treningowej poświęconej tematyce trasy, taktyki na bieg i porad dotyczących co robić, a czego nie robić przed startem. Transmisja będzie dostępna na fanpage’u Fundacji Maraton Warszawski od godz. 20.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger