fbpx

Kto zostanie trenerem kadry w Polskim Związku Triathlonu?

triathlon-452573_1280-1

Na portalu Międzynarodowej Unii Triathlonu pojawiło się ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko trenera kadry polskich triathlonistów.

Celem rekrutacji jest znalezienie trenera, który wytrenuje mocną drużynę polskich zawodników, będących w stanie powalczyć o medale na igrzyskach olimpijskich w 2024 roku. Z kryteriami – wymaganiami i zakresem obowiązków – można zapoznać się na stronie ITU.

Nie ulega wątpliwości, że Polski Związek Triathlonu zamierza zaangażować do tej roli specjalistę z zagranicy, mającego doświadczenie w prowadzeniu wyczynowców z dystansu olimpijskiego. Zatrudnianie osób spoza danego kraju do funkcji głównego trenera jest w świecie triathlonu stosunkowo często spotykane. Jamie Turner, trener złotej medalistki z Rio de Janeiro – Gwen Jorgensen – jest trenerem kadry australijskiej. Wcześniej tę samą funkcję piastował Brett Sutton, który doprowadził Nicolę Spirig do złota w Londynie i srebra w Rio. Jan Rehula, obecny trener zespołu Elemental Tri Team, przez 6 lat prowadził kadrę narodową Korei Południowej a Joel Filliol, Kanadyjczyk – kadrę brytyjską.
Będziemy śledzić przebieg wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger