fbpx

Sprzęt > Akcesoria > Sprzęt > Sprzęt > Ubrania

KyteMe: kurtka, która może latać

kyteme2

Fot. Materiały producenta

Pomysłowość ludzka (podobnie zresztą jak głupota) nie zna granic. Także w odzieży biegowej powstawały produkty niesamowite, czasem i kuriozalne, ale czegoś takiego jak kurtka KyteMe jeszcze nie było.

kyteme3

Fot. Materiały producenta

Odzież biegowa cały czas się rozwija. Powstają nowe materiały, zmienia się krój, poprawia oddychalność oraz dodaje się coraz to nowe funkcjonalności. Czapka ma np. zintegrowane słuchawki, koszulka mierzy tętno, spodenki pracę nóg. Może niektóre rzeczy są nieco dziwaczne, ale dają się na swój sposób obronić i są, a przynajmniej mogą być dla niektórych użyteczne. Kurtka KyteMe też jest użyteczna, no bo w końcu jest kurtką, a konkretnie bardzo lekką wiatrówką. Tak przynajmniej twierdzi producent. Jednak co ciekawe, jej waga nie jest podana. Wiemy jedynie, że gramatura materiału waha się między 40 a 80 g/m2, więc tak naprawdę ciężko ocenić, czy jest to na plus czy na minus. W każdym razie ochroni nawet przed silnym wiatrem czy drobnym deszczem. Składa się do bardzo kompaktowych rozmiarów, a oddychający materiał ma sprawić, że pot będzie bardzo efektywnie opuszczał jej wnętrze.

kyteme1

Fot. Materiały producenta

Niby wszystko pięknie. Tylko, że takich kurtek są dziesiątki i można je kupić w wielu sklepach biegowych. Jest jednak pewna bardzo istotna różnica: tamte kurtki nie mogą być latawcem. Tak, dobrze przeczytaliście. Kurtka KyteMe oprócz funkcji kurtki, pełni funkcję latawca. Jak podaje producent, przy odrobinie wprawy wystarczy pięć minut, aby kurtka przeistoczyła się w latawiec i odwrotnie. Z całym szacunkiem dla wielkich producentów, ale ani Nike ani Adidas czy inni potentaci latać nie potrafią, ta tą sztukę opanowała.

kyteme5

Fot. Materiały producenta

W zestawie oprócz kurtki, która służy za poszycie, otrzymujemy zestaw rurek i łączników oraz rączki do sterowania. Taki zestaw kosztuje od 35 do 59 euro, w zależności od terminu złożenia zamówienia. Dostępny jest też droższy zestaw, z dodatkowym stabilizatorem i jest on droższy o 10 euro. Za kolejną dychę otrzymamy kaptur, który może służyć za torbę do schowania kurtki.

Sama kurtka oczywiście została odpowiednio zmodyfikowana, aby współpracowała ze stelażem. Posiada wzmocnienia oraz punkty do mocowania węglowych rurek. Trudno odmówić temu ciuchowi pomysłowości, ale latająca kurtka to nie jest chyba to czego biegacze szukają.

mm
Jarosław Sekuła

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali