fbpx

Last minute na koniec sezonu – 17 listopada. Bełchatów, Węgorzewo, Wodzisław

Jeszcze przed całą serią grudniowych biegów mikołajkowych, a potem – świątecznych i sylwestrowych, zostało jeszcze kilka biegów, w których można siłą rozpędu wykorzystać jesienną formę, postarać się o sezonowy rekord albo zwyczajnie miło spędzić czas w dobrym towarzystwie.

Szybka piętnastka w Bełchatowie

W niedzielę kilkaset osób stanie na starcie Bełchatowskiej Piętnastki. Start w samo południe, ci którzy się zdecydują w ostatniej chwili – mogą się zapisać na miejscu w Biurze Zawodów. Na razie na liście figuruje ok. 800 nazwisk. W ubiegłym roku bieg ukończyło 610 biegaczy. Bełchatowska trasa jest atrakcyjna przede wszystkim dla kibiców, bo zawodnicy pokonują aż trzy pętle. A dla biegaczy – szybka, bo płaska.

Bełchatowska Piętnastka odbywa się po raz siedemnasty. W pierwszych edycjach startowało kilkudziesięciu biegaczy. Ostatnie cztery lata to lawinowy wzrost liczby uczestników, ale pod tym względem Bełchatów nie jest wyjątkiem na polskiej mapie biegowej.

Więcej informacji dla tych, co jeszcze chcieliby się do Bełchatowa wybrać – na www.pietnastka.belchatow.pl. Kibicom natomiast polecamy lekturę zakładki historia – to naprawdę historia polskiego boomu biegowego w pigułce.

Kameralny półmaraton w Węgorzewie

Ciekawe, ilu biegaczy ukończy siedemnastą edycję Półmaratonu Niepodległości  o Puchar Burmistrza Węgorzewa. Na razie na liście jest nieco ponad 60 osób. Ubiegłoroczną edycję ukończyło 70 zawodników. Tu również można się jeszcze zapisać przed startem, który nastąpi w samo południe. Zapisy w Biurze Zawodów – do 11.30. I tu również trasa to trzy pętle. Więcej na www.osir.wegorzewo.pl.

Warto zauważyć, że Węgorzewo jako jedno z niewielu miast ma dwa oficjalne półmaratony, bo w maju, po kilkuletniej przerwie, odbył się lubiany kiedyś Półmaraton Węgorza na trasie ze Sztynortu do Węgorzewa. Wiosenny półmaraton ukończyło 201 osób.

Połówka w Wodzisławiu

Na południu Polski też można się zmierzyć dystansem półmaratonu. O godz. 11.00. wystartuje VII Wodzisławski Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. 250 pierwszych zawodników otrzyma  medale oraz koszulki okolicznościowe. Wszyscy zawodnicy biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. W ubiegłym roku Wodzisław wyłamał się z trendu do rekordowej frekwencji w kolejnej edycji biegu. W latach 2010-2011 wodzisławski półmaraton kończyło ok. 250 osób,  przed rokiem było ich zaledwie 152. O tym, ile osób pobiegnie w Wodzisławiu w rekordowym roku 2013 dowiemy się już jutro, a zapisy do biegu na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger