fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Last minute na koniec sezonu – 17 listopada. Bełchatów, Węgorzewo, Wodzisław

Jeszcze przed całą serią grudniowych biegów mikołajkowych, a potem – świątecznych i sylwestrowych, zostało jeszcze kilka biegów, w których można siłą rozpędu wykorzystać jesienną formę, postarać się o sezonowy rekord albo zwyczajnie miło spędzić czas w dobrym towarzystwie.

Szybka piętnastka w Bełchatowie

W niedzielę kilkaset osób stanie na starcie Bełchatowskiej Piętnastki. Start w samo południe, ci którzy się zdecydują w ostatniej chwili – mogą się zapisać na miejscu w Biurze Zawodów. Na razie na liście figuruje ok. 800 nazwisk. W ubiegłym roku bieg ukończyło 610 biegaczy. Bełchatowska trasa jest atrakcyjna przede wszystkim dla kibiców, bo zawodnicy pokonują aż trzy pętle. A dla biegaczy – szybka, bo płaska.

Bełchatowska Piętnastka odbywa się po raz siedemnasty. W pierwszych edycjach startowało kilkudziesięciu biegaczy. Ostatnie cztery lata to lawinowy wzrost liczby uczestników, ale pod tym względem Bełchatów nie jest wyjątkiem na polskiej mapie biegowej.

Więcej informacji dla tych, co jeszcze chcieliby się do Bełchatowa wybrać – na www.pietnastka.belchatow.pl. Kibicom natomiast polecamy lekturę zakładki historia – to naprawdę historia polskiego boomu biegowego w pigułce.

Kameralny półmaraton w Węgorzewie

Ciekawe, ilu biegaczy ukończy siedemnastą edycję Półmaratonu Niepodległości  o Puchar Burmistrza Węgorzewa. Na razie na liście jest nieco ponad 60 osób. Ubiegłoroczną edycję ukończyło 70 zawodników. Tu również można się jeszcze zapisać przed startem, który nastąpi w samo południe. Zapisy w Biurze Zawodów – do 11.30. I tu również trasa to trzy pętle. Więcej na www.osir.wegorzewo.pl.

Warto zauważyć, że Węgorzewo jako jedno z niewielu miast ma dwa oficjalne półmaratony, bo w maju, po kilkuletniej przerwie, odbył się lubiany kiedyś Półmaraton Węgorza na trasie ze Sztynortu do Węgorzewa. Wiosenny półmaraton ukończyło 201 osób.

Połówka w Wodzisławiu

Na południu Polski też można się zmierzyć dystansem półmaratonu. O godz. 11.00. wystartuje VII Wodzisławski Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. 250 pierwszych zawodników otrzyma  medale oraz koszulki okolicznościowe. Wszyscy zawodnicy biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. W ubiegłym roku Wodzisław wyłamał się z trendu do rekordowej frekwencji w kolejnej edycji biegu. W latach 2010-2011 wodzisławski półmaraton kończyło ok. 250 osób,  przed rokiem było ich zaledwie 152. O tym, ile osób pobiegnie w Wodzisławiu w rekordowym roku 2013 dowiemy się już jutro, a zapisy do biegu na stronie organizatora.

mm
Anna Pawłowska-Pojawa

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Fundacja “Maraton Warszawski” wydała oświadczenie dotyczące Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego. O ile na “połówkę” trzeba będzie poczekać do przyszłego roku, to wszystko wskazuje na to, że jesienią Warszawa pobiegnie na królewskim dystansie. Tyle, że na […]

42. Maraton Warszawski jednak się odbędzie!

Najbliższa edycja „Żyrardów w Biegu” zbliża się wielkimi krokami. Zmagania na dystansie 5 i 10 kilometrów odbędą się w dniu 30 sierpnia (niedziela). Organizator zapewni niezbędne środki bezpieczeństwa oraz zapowiada udział jednej z najlepszych polskich […]

Rywalizacja nad Zalewem Żyrardowskim już wkrótce!

Wprowadzenie do biegania treningu siły zależy od zrozumienia, jak to działa. Przedstawiamy prawdziwą encyklopedię, przegląd biegowego treningu siły od kuchni. Co, jak i dlaczego działa.

Siła w bieganiu – kompendium wiedzy

Dave Wottle kończy dziś 70 lat. Prawdopodobnie nie kojarzycie tego nazwiska. Ale jest również bardzo prawdopodobne, że widzieliście flimik z jego fenomenalnym wyczynem z 1972 r. Wyczynem, który dał mu mistrzostwo olimpijskie i wprawił cały […]

Dave Wottle – bohater jednego z najbardziej emocjonujących biegów kończy 70 lat!

Komfort, ochrona, prędkość i trakcja – te określenia butów do biegania stanowią o sile kolekcji marki ASICS na sezon jesień-zima 2020. Kultowe modele w nowej odsłonie zostały zaprezentowane w trakcie spotkania pod hasłem „Poczuj różnicę” […]

ASICS zaprezentował nową kolekcję biegową AW20’

U rekordzisty świata w biegu na 400 m Wayde’a Van Niekerka stwierdzono zakażenie koronawirusem. Reprezentant Republiki Południowej Afryki miał właśnie rozpocząć tegoroczny sezon, gdy dowiedział się o chorobie. To oznacza, że jego przerwa w starach […]

Aktualny rekordzista świata i mistrz olimpijski z COVID-19!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w naszym życiu zaszło wiele zmian. Nie ominęły one również środowiska biegowego, bo obostrzenia wprowadzone przez rząd zablokowały organizację zawodów. Nawet po ich zluzowaniu nie jest tak jak dawniej, a wiele […]

Czy warto bronić się przed biegami wirtualnymi?

Przeciążenie w połowie przygotowania do ważnego biegu to koszmar każdego biegacza i każdej biegaczki. Co wtedy robić, jak reagować na różne objawy bólowe?

Przeciążenia w treningu – jak reagować?