fbpx

Liga Biegowa – zabawa na całego

Autor: admin • 24.06.2015

ligabiegowa

Wystartowała na początku marca, chociaż tak naprawdę przysłowiowy przytup nastąpił przy okazji 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego czyli na początku sezonu. Liga Biegowa to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Rywalizujący w niej zawodnicy premiowani są zarówno za liczbę startów, jak i osiągane wyniki.

Dystans, jako taki, nie ma większego znaczenia (osoba osiągająca lepszy czas na dystansie 10 km będzie wyżej w rankingu niż ta, która w tym samym czasie wybiegała dłuższy dystans, choć obiektywnie w gorszym czasie). Przyznający punkty mechanizm oparty został na tabeli VDOT Jacka Danielsa, cenionego trenera i autora poradników dla biegaczy. Aby wyniki mogły być porównywalne, na specjalną bonifikatę w postaci 10 punktów liczyć mogą kobiety.

Co ważne, przeliczanie na punkty czasów osiąganych w zawodach dzieje się niejako bez udziału zawodnika. Program dokonuje tego na podstawie danych pobieranych bezpośrednio z systemów pomiaru czasu na poszczególnych imprezach. Nie ma zatem miejsca na pomyłki czy świadome kreowanie życiówek. „Zaciągnięty” czas należy jedynie potwierdzić na stronie internetowej Ligi.

– Chodzi nam przede wszystkim o to, by rywalizując, ludzie dobrze się bawili. Dlatego porównywać można się z innymi biegaczami, z tego samego województwa, w tej samej kategorii wiekowej czy startującymi na tym samym dystansie – opowiada Ada Smokowska, współtwórczyni Ligi Biegowej. Konkurencja może się odbywać również w ramach zamkniętych grup biegowych, na przykład w jednej firmie czy klubie. Porównywać można się także z konkretnym zawodnikiem. Jednym słowem – zabawa na całego!

Sezon startowy można zaplanować dzięki obecnemu na stronie LigaBiegowa.pl kalendarzowi. Na koniec każdego z sezonów na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czekać będą nagrody ufundowane przez partnerów.

Partnerami Ligi Biegowej są: PZU Zdrowie – partner strategiczny, TomTom, Enduhub i 4F – partnerzy oraz MagazynBieganie.pl, Bieganie.pl i magazyn „Bieganie” – partnerzy medialni.

Liga Biegowa w liczbach:

zapisanych użytkowników – kwiecień 1600, maj – 2200, czerwiec (22.06) 2515
zapisanych drużyn – kwiecień 80, maj 145, czerwiec (22.06) 158
odwiedzin na stronie – kwiecień 65 000, maj ponad 95 000, czerwiec (22.06) – 60 000
nowych użytkowników – kwiecień 29%, maj 33%, czerwiec (22.06) – 28%

 Miasta, z których pochodzą użytkownicy: 

Kraków – 7%
Poznań – 6%
Gdańsk – 6%
Łódź – 5%
Wrocław – 5% 
Gdynia – 3%
Bydgoszcz – 3%
Olsztyn – 1%

LB_dark_tagline

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger