fbpx

Ludzie żelaza opanują Zamek Krzyżacki – zbliża się Castle Triathlon Malbork 2017! [INF. PRASOWA]

Autor: admin • 02.08.2017

ctm2017_malbork_foto

Już tylko miesiąc pozostał do tegorocznych zawodów Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego, które odbędą się 2 i 3 września 2017 r. To już szesnasta edycja zawodów triathlonowych w Malborku, niepowtarzalnej imprezy u stóp największej ceglanej budowli w Europie – gotyckiego Zamku będącego niegdyś siedzibą państwa krzyżackiego, który jest drugim co do wielkości zamkiem na świecie!

Triathloniści, którzy wystartują w Malborku będą pływać w rzece Nogat, która wije się u stóp Zamku. Trasa kolarska przebiegać będzie przez niezwykle malownicze tereny Żuław Wiślanych, leżące w delcie Wisły. Żuławy to jedyny w Polsce prawie całkowicie płaski teren, co umożliwi zawodnikom niezwykle szybką jazdę podczas etapu kolarskiego. Trasa biegowa Castle Triathlon Malbork przebiega bezpośrednio przez Muzeum Zamkowe i są to jedyne zawody na naszym globie,
których trasa prowadzi bezpośrednio przez tereny muzealne na taką skalę.

Podczas zawodów w Malborku do wyboru będą w tym roku trzy dystanse. Najbardziej prestiżowy z nich to dystans średni (1/2 IM), czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerze i 21,1 km biegu. Na tym dystansie odbędą się Mistrzostwa Polski! Mistrzostwa rozegrane zostaną w kategoriach PRO oraz age-group. Będzie to bez wątpienia sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, a także walka o prestiż i nagrody finansowe.

Ponadto w trakcie Castle Triathlon Malbork 2017 rywalizować będą zawodnicy na dystansie popularnej „ćwiartki” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz na pełnym dystansie IM, w którym do pokonania jest 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. Na wszystkich dystansach zawodnicy będą mieli możliwość wystartowania w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Marcin Florek z Labosport Polska powiedział:

Castle Trathlon Malbork to impreza wyjątkowa głównie ze względu na lokalizację. Widowiskowość tras sprawia, że zawody będą atrakcyjne zarówno dla zawodników, jak i kibiców, którzy na początku września odwiedzą Malbork. Dodatkowo zostaną tu rozegrane Mistrzostwa Polski na dystansie średnim, a to gwarantuje obecność zawodników ze ścisłej krajowej czołówki i wysoki poziom sportowy imprezy. Jesteśmy przekonani, że emocji nie zabraknie.

Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego to impreza z tradycjami, która jednak stale się rozwija i w tym roku została wzbogacona o imprezę towarzyszącą dla dzieci. Będą to zawody biegowe dla najmłodszych – Malbork Kids. Biegi zostaną rozegrane na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Aby zapisać się na Castle Triathlon Malbork 2017 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów. Szczegółowe informacje znajdują się również na facebookowym profilu imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger