Magdalena Łączak i Marcin Świerc najlepszymi Polakami na Mistrzostwach Świata Trail 2018

Autor: Jakub Karasek • 14.05.2018

imgp5942

Fot. Jan Nyka

W ostatni weekend w ramach biegu Penyagolosa Trails w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Świata Trail 2018. Z polskiej reprezentacji najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Magdalena Łączak, zajmując 6. miejsce, wśród mężczyzn najszybszy był Marcin Świerc, który ukończył rywalizację na 17. pozycji.

Mistrzostwa Świata ITRA 2018 okazały się rekordowe pod względem liczby uczestników – do rywalizacji przystąpiło 330 biegaczy, dla porównania, rok wcześniej w mistrzowskiej imprezie udział wzięło 240 osób. W tegorocznej stawce znalazło się 8 zawodników z Polski – 3 panie i 5 panów. Oznaczało to, że zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn Polska wystawiła skład pozwalający na sklasyfikowanie w kategorii drużyn.

Wśród kobiet z naszych reprezentantek najlepiej zaprezentowała się Magdalena Łączak, zajmując 6. miejsce. W pokonanym polu zostawiła m.in. Mistrzynię Świata sprzed roku, Francuzkę Adeline Roche. Drugą z Polek na mecie była Edyta Lewandowska, kończąc rywalizację na 15. pozycji, zaś ostatnia z naszych biegaczek, Paulina Wywłoka dotarła na metę jako 59. kobieta. W rywalizacji drużynowej Polki uplasowały się na 6. miejscu. W klasyfikacji indywidualnej tytuł mistrzowski wywalczyła Holenderka Ragna Debatis, a w drużynie – reprezentantki Hiszpanii.

W rywalizacji mężczyzn tytuł sprzed roku obronił Hiszpan Luis Alberto Hernando, który mógł cieszyć się z 2 sukcesów, gdyż razem z kolegami z reprezentacji wywalczyli dla Hiszpanii także drużynowy tytuł. Spośród Polaków najlepiej spisał się Marcin Świerc, który w środkowej części dystansu dość długo utrzymywał się w pierwszej dziesiątce. Ostatecznie dobiegł na 17. pozycji, o 4 miejsca niżej zameldował się Kamil Leśniak, a jako 47. rywalizację ukończył ostatni z punktujących w ramach reprezentacji – Artur Jabłoński. Wyniki panów dały naszej drużynie 7. miejsce w klasyfikacji zespołowej. Na dalszych pozycjach uplasowali Piotr Bętkowski oraz Paweł Dybek.

Pełne wyniki z Mistrzostw Świata Trail 2018 dostępne są pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger