fbpx

Triathlon > TRI: Wydarzenia > Triathlon

Maj 2017 – początek sezonu triathlonowego. Przegląd imprez

16939140_1316829171707322_5692951873458291197_n

Fot. Garmin Iron Triathlon

Wraz z nadejściem maja witamy w Polsce kolejny sezon imprez triathlonowych. Gdzie i na jakich dystansach możemy wystartować w najbliższym miesiącu? Czy zimna woda nie pokrzyżuje szyków triathlonowym zapaleńcom?

Pierwsze zawody triathlonowe sezonu 2017 z pływaniem w wodzie otwartej zostały rozegrane w niedzielę 30 kwietnia w Rybniku. Według organizatora woda w zbiorniku miała 13 stopni, podjęto zatem decyzję o przeprowadzeniu części pływackiej na skróconym dystansie – 300m dla 1/8 IM i 600m dla 1/4 IM.

6 maja odbędzie się Triathlon Lubasz (woj. wielkopolskie, 80 km na północ od Poznania). Zawody zostaną rozegrane na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 Ironmana. Jak napisał organizator na Facebooku, oficjalna informacja na temat temperatury wody zostanie podana 4 maja, ale ewentualne skrócenie dystansu rozważane jest wyłącznie dla najdłuższego dystansu.

Od drugiego weekendu maja, miłośnicy multisportu będą mogli przebierać w imprezach. W sobotę 13 maja w podkrakowskim Zabierzowie rozegra się Onico Iron Dragon Cross Triathlon. Zawodnicy będą rywalizować na dystansach 500m pływania, 20 km jazdy rowerem górskim i 5 km biegu. Dzień później w Olsztynie odbędzie się pierwsza impreza popularnego cyklu Elemental Tri Series. Zawodnicy mają do wyboru dystans supersprinterski z draftingiem (200m/10 km/2.5 km), sprinterski z draftingiem zaliczany do Pucharu Polski (750m/20 km/5 km) lub olimpijski bez draftingu (1500m/40 km/10 km).

21 maja odbędzie się kolejna impreza organizowana przez Labosport – Garmin Iron Triathlon w Piasecznie pod Warszawą. Co roku właśnie w tym miejscu rozgrywana jest nieoficjalna inauguracja sezonu triathlonowego – zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno zawodników PRO jak i amatorów. Tradycyjnie do wyboru są dystanse 1/8 i 1/4 Ironmana. Tego samego dnia w Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim odbędzie się impreza cyklu Volvo Triathlon Series na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 Ironmana. Trzecia, zdecydowanie bardziej kameralna impreza tego dnia odbędzie się w województwie wielkopolskim – Triathlon Jastrowie.

Ostatni weekend maja to kolejna duża impreza – JBL Triathlon Sieraków (1/4, 1/2 Ironmana). Można wystartować też w Crosstriathlonie o nazwie Mocarny Zbój, rozgrywanym w Czorsztynie/Niedzicy lub w Samsung Knox Triathlon IT nad jeziorem Powidz, również w formule z jazdą mtb. Dystanse do wyboru to sprint i olimpijka. W niedzielę 28 maja w Gniewinie (woj. pomorskie) startuje cykl Triathlon Energy z dystansami 1/8, 1/4 i 1/2 Ironmana. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń będą mogli wybrać się na pełny dystans Beskid Extreme Triathlon.

[yop_poll id=”64″]
mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca