fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Co, gdzie i jak? Maraton Lubelski i Maraton Opolski – 11 maja

iii_maraton_opolski_-_zdjcia_jerzy_stemplewski_20130604_1723822666

Fot. Jerzy Stemplewski

Już 11 maja wystartują kolejne dwa wiosenne maratony – w Lublinie i w Opolu. Zabawa dla uczestników zacznie się już dzień wcześniej, bo wszyscy dzięki talonom z pakietów startowych będą mogli wziąć udział w tradycyjnym Pasta Party. Gdzie odebrać pakiety startowe, jakie klasyfikacje będą prowadzone i jak będzie wyglądała trasa?

Maraton Lubelski

Start: godz. 9:00, Krakowskie Przedmieście, pomnik Unii Lubelskiej
Trasa: posiada atest PZLA; oznakowanie: znaki poziome co 1 km i znaki pionowe co 2 km; punkty odświeżania: punkty z wodą co 2,5 km (od 5. km trasy), punkty z izotonikami co 5 km (od 10. km trasy); elektroniczny pomiar czasu
Limit czasu: 6 godzin
Pasta Party: sobota, 10 maja, w godz. 17:00-20:00 (Gala, ul. Fabryczna 2, obok EXPO)
Strona biegu: www.maraton.lublin.eu

Maraton Lubelski - biuro zawodów

Lokalizacja biura zawodów, EXPO i miejsca, w którym odbędzie się Pasta Party podcza II Maratonu Lubelskiego. Gala, ul. Fabryczna 2.

Odbiór pakietów startowych

Pakiety startowe można odbierać w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane w Gali (ul. Fabryczna 2) i będzie działać w piątek w godz. 10:00-18:00 oraz w sobotę w godz. 10:00-21:00. Aby odebrać pakiet startowy, należy okazać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem oraz podpisać oświadczenie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w biegu (wzór oświadczenia do pobrania ze strony maratonu). W dniu biegu pakiet startowy będzie można odebrać tylko w godz. 7:00-8:30 w biurze zawodów zlokalizowanym w pobliżu startu.

Pakiet startowy może też w imieniu zawodnika odebrać ktoś inny, musi jednak okazać w biurze zawodów: a) pisemne upoważnienie dla wskazanej osoby; b) kserokopię pierwszej strony dowodu osobistego uczestnika biegu; c) podpisanego przez uczestnika biegu oświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w biegu.

Klasyfikacje

W ramach maratonu rozegrana będzie oczywiście klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, a także według kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn (18–29 lat, 30–39 lat, 40–49 lat, itd.). Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn na wózkach z napędem bezpośrednim oraz klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn na wózkach typu hand-bike. W klasyfikacji generalnej brany będzie pod uwagę czas brutto, natomiast wszystkie pozostałe klasyfikacje uwzględniać będą czas netto.

Atrakcje towarzyszące

Atrakcje Maratonu Lubelskiego rozpoczną się już w sobotę 10 maja. Tego dnia o godz. 17:30 zawodnicy i kibice będą mogli wziąć udział w części artystycznej. W programie będzie też prezentacja pacemakerów oraz znanych zawodników: Doroty Grucy i Yareda Shegumo.

W dniu maratonu, po starcie biegu głównego (o godz 9:00), odbędzie się Wielki Bieg Rodzinny na dystansie 421 m (start o godz. 9:30) oraz biegi dla przedszkolaków – „W te pędy” (będą startować co 15 min od godz. 10:00).

Kibice oraz zawodnicy, którzy ukończą bieg, będą mogli wziąć udział w akcji „Podziel się kilometrem” organizowanej przez PZU – za każdy kilometr pokonany na elektrycznej bieżni firma przekaże 10 zł na cele charytatywne.

trasa_2maraton_lubelski

Mapa trasy Maratonu Lubelskiego

Maraton Opolski

Start: godz. 9:00, ul. Piastowska
Trasa: posiada atest PZLA; oznakowanie: znaki poziome i pionowe co 1 km; punkty odżywiania co ok. 3,5 km (woda, napój izotoniczny, banany); punkty odświeżania co ok 3,5 km (woda); elektroniczny pomiar czasu
Limit czasu: 6 godzin
Pasta Party: sobota, 10 maja, w godz. 16:00-20:00 (budynek Urzędu Marszałkowskiego, ul. Piastowska 14a)
Strona biegu: www.maratonopolski.pl

Odbiór pakietów startowych

Pakiety startowe można odbierać w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane w budynku Urzędu Marszałkowskiego – Sala Ostrówek (ul. Piastowska 14a), które będzie działać w sobotę w godz. 10:00-21:00 oraz w niedzielę w godz. 6:30-8:00. Aby odebrać pakiet startowy, należy okazać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem oraz podpisać oświadczenie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w biegu.

Klasyfikacje

W ramach maratonu rozegrana będzie oczywiście klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, a także według kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn (18–29 lat, 30–39 lat, 40–49 lat, itd.). Zawodnicy, którzy udostępnią swój numer telefonu komórkowego, otrzymają po biegu SMS-a z uzyskanym wynikiem.

Biegi towarzyszące

Maratonowi Opolskiemu będzie towarzyszył również bieg na dysansie półmaratonu (start o godz. 9:00) oraz Bieg Festiwalowy na dystansie 3,2 km (start również o 9:00). O tej samej porze wystartują też sztafety firmowe, na łącznym dystansie 21,097 km (5,3 km + 5,3 km + 5,3 km + 5,3 km).

Maraton Opolski - mapa

Mapa trasy Maratonu Opolskiego

mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

W ostatni weekend podczas rozgrywanych w Gdyni mistrzostw świata w półmaratonie byliśmy świadkami pobicia rekordu świata kobiet. Historycznym wynikiem popisała się Peres Jepchirchir. To już drugi rekord świata tej zawodniczki na tym dystansie w sezonie […]

adidas adizero adios Pro. Buty, którym Peres Jepchirchir zawdzięcza rekord świata?

Rozpoczęła się trzytygodniowa rywalizacja w biegu wirtualnym – jednej z propozycji, które tej jesieni dla biegaczy przygotowali Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz PZU – wieloletni Sponsor Tytularny imprez organizowanych w stolicy Małopolski. Do 8 […]

PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): wirtualni biegacze na strat!

Podczas rozgrywanych w Gdyni mistrzostw świata w półmaratonie padł rekord Polski mężczyzn oraz rekord świata kobiet. Biegi były pod wieloma względami najszybsze w historii, ale zostały rozegrane bez publiczności oraz biegu masowego. Co pokazała reprezentacja Polski?

Mistrzostwa Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020

Sprzęt często decyduje o sukcesie lub porażce zawodnika. Dla aktywnej kobiety bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego biustonosza. Powinien zapewniać piersiom komfort i bezpieczeństwo. O tym, jak dobrać odpowiedni rozmawiamy z Marzeną Abramowicz, certyfikowaną brafitterką z […]

Biustonosz sportowy – jak wybrać ten idealny?

Już w najbliższy weekend 1300 zawodników z Polski i świata weźmie udział w PKO Poznań Virtual Run. Do piątku (16.10) do godz. 20.00 można zgłosić chęć udziału w evencie, a minutę po północy będzie można […]

PKO Poznań Virtual Run coraz bliżej!

Podobnie, jak organizatorzy, także i biegacze nie wyobrażają sobie października bez biegu w Poznaniu. W nadchodzący weekend miał odbyć się 21. PKO Poznań Maraton. I choć epidemia pokrzyżowała wszystkim plany to możemy połączyć się w […]

Od Pomorza do Tatr – Poznań rozbiega Polskę w najbliższy weekend!

Znalezienie programu zrzucenia 5 kilogramów wagi w 7 dni jest w obecnych czasach jedną z łatwiejszych rzeczy pod słońcem. Diety-cud, magiczne formuły, fantastyczne odkrycia rewolucjonizujące dotychczasowe myślenie o utracie wagi, akcje typu “jedz ile chcesz i chudnij” obiecują dokładnie to, o czym marzy każda osoba z nadwagą – szybki efekt. Prawda jest jednak okrutna i my nie zamierzamy nikogo zwodzić: walka z nadwagą nie jest prosta.

Pierwsze kroki: bieganie a odchudzanie – zrzucamy masę

Czy bieganie na bieżni mechanicznej jest łatwiejsze czy trudniejsze niż na zewnątrz? Zapewne odpowiedź każdego biegacza będzie uzależniona od jego preferencji. A co na ten temat mówią badania? Wraz z pogarszającą się pogodą oraz wprowadzeniem […]

Bieżnia mechaniczna – trudniejsza czy łatwiejsza niż bieganie na zewnątrz?