fbpx

Maraton Warszawski: zapisy na jubileuszową 40. edycję trwają!

Autor: Jakub Karasek • 20.10.2017

40-mw

Zapisy na 40. edycję Maratonu Warszawskiego już trwają!

Chociaż od 39. PZU Maratonu Warszawskiego minął niespełna miesiąc, już trwają zapisy do kolejnej, jubileuszowej edycji Wielkiego Biegu. Na 40-lecie tej wyjątkowej imprezy organizatorzy szykują szereg niespodzianek. Nic zatem dziwnego, że na liście startowej już w tym momencie widnieje ponad 500 nazwisk.

Maraton Warszawski to bieg z wyjątkową historią. Pierwsza edycja, pod nazwą Maraton Pokoju, odbyła się 30 września 1979 r. Od tamtego czasu impreza przeszła wiele zmian, turbulencji, upadków i wzlotów, ale dzięki zaangażowaniu i entuzjazmowi ludzi związanych z tym biegiem, udało się utrzymać jego ciągłość. Efektem będzie możliwość wspólnego świętowania wielkiego jubileuszu 40-lecia dokładnie w 40. rocznicę pierwszej edycji Maratonu Pokoju – 30 września 2018 r.

Rejestracja na przyszłoroczny Maraton Warszawski jest już otwarta, dlatego każdy, kto ma ochotę uczestniczyć w Wielkim Biegu może już teraz skorzystać z niższej opłaty startowej (obowiązującej do końca roku) i wpisać ten bieg w swój kalendarz. Szybkie podjęcie decyzji o starcie pozwoli na zaplanowanie długofalowych, wielomiesięcznych przygotowań, które w przypadku dystansu 42,195 km są kluczowym czynnikiem sukcesu.

Zapisy przyjmowane są w dwojakiej formie – za pośrednictwem tzw. ścieżki tradycyjnej, polegającej na rejestracji zawodnika i uiszczeniu opłaty startowej lub w postaci ścieżki charytatywnej w ramach akcji Biegam Dobrze. Aby skorzystać z tej drugiej opcji, należy w formularzu rejestracyjnym wybrać “ścieżkę charytatywną”, następnie określić na rzecz której z 9 fundacji zamierzamy prowadzić zbiórkę. Po wypełnieniu wszystkich danych związanych ze zgłoszeniem do akcji oraz biegu otrzymamy mailowo link do profilu naszej zbiórki. Dzięki niemu możemy w prosty i wygodny sposób zachęcać innych ludzi do wspierania naszej inicjatywy. Osoby, które do końca sierpnia 2018 r. na profilu swojej zbiórki zgromadzą co najmniej 350 zł otrzymają numer startowy.

Organizatorzy – Fundacja Maraton Warszawski – przygotowała dla uczestników przyszłorocznej edycji imprezy szereg niespodzianek. Dotyczą one nie tylko samego dnia biegu, ale również okresu przygotowawczego i obejmują m.in. wspólne treningi, dodatkowe imprezy przygotowujące do wrześniowego startu czy cykl porad dla debiutantów oraz bardziej zaawansowanych biegaczy. Ponieważ magazynbieganie.pl objął patronat medialny nad 40. edycją Maratonu Warszawskiego wiele informacji i praktycznych wskazówek znajdziecie w najbliższych miesiącach również na naszym portalu.

Link do zapisów na 40. edycję Maratonu Warszawskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger