fbpx

Bez kategorii > Informacje prasowe

Marcin Świerc ambasadorem Columbia Sportswear

Marcin Świerc

Marcin Świerc, jeden z najwybitniejszych polskich biegaczy, został nowym ambasadorem Columbia Sportswear, dołączając do grona przyjaciół marki, którzy inspirują do aktywnego spędzenia czasu i propagują sporty outdoorowe. Świerc będzie testował kolekcję Columbia Montrail, czyli linię produktów opracowaną z myślą o entuzjastach biegania w górach.

Marcin Świerc zajmował czołowe lokaty w najbardziej prestiżowych europejskich biegach górskich na różnych dystansach: od skyrunningu, przez długie dystanse, aż po biegi ultra. Jako pierwszy Polak ukończył cykl prestiżowego Pucharu Świata Skyrunning Ultra na IV miejscu.W ubiegłym roku zajął II miejsce w biegu CCC (Champex-Courmayeur-Chamonix) rozgrywanym w ramach Festiwalu Ultra Trail du Mont Blanc. Sponsorem tytularnym festiwalu jest Columbia Sportswear. Wielokrotny Mistrz Polski na różnych dystansach od skyrunningu, przez długi dystans, po ultra.

Wybór ambasadora marki był więc oczywisty, tym bardziej, że biegacz przygotowuje się do startu w tegorocznej edycji UTMB, w bardzo wymagającym wyścigu TDS. Plany startowe na 2018 rok zawierają m.in. Laveredo Ultra Trail, Penyagolosa Trails, Cappadocia Ultra Trail. Marcin Świerc będzie testował kolekcję Columbia Montrail, opracowaną dla uzyskania najlepszej wydajności i komfortu podczas biegania w terenie i trudnych warunkach górskich. Kolekcja powstała dzięki połączeniu doświadczenia firmy Montrail w zakresie biegów terenowych oraz innowacyjnego designu produktów firmy Columbia Sportswear. Wynikiem tej współpracy jest doskonałej jakości kolekcja sprzętu sportowego do biegania w terenie. W jej skład wchodzą ubrania, obuwie i akcesoria.

Marcin Świerc:

Bardzo się cieszę, że będę mógł dołączyć do ambasadorów marki Columbia, testować nowe kolekcje, ale też mieć realny wpływ na nowe produkty, które przydadzą się fanom biegów trailowych. Firma Columbia w swoim rozwoju bardzo dba o środowisko, są kolekcje produkowane z recyklingu, dba o parki narodowe, do tego reprezentuje bardzo wysoki poziom produktów. Cieszę się, że razem będziemy działać wspólnie przy projekcie UTMB i na pewno obiecuję walkę ? dziękuję Columbia Marcin Świerc.

Jako ambasador marki, Marcin Świerc dołączy do międzynarodowego grona biegaczy ultra, którzy testują produkty Columbii w ekstremalnych warunkach. Są to m.in. Diego Pazos, Sebastien Camus i Eoin Keith. Oprócz biegaczy, do grona ambasadorów marki należą m.in. szwajcarska snowboardzistka Geraldine Fasnacht, Columbia Vidaraid Adventure Team oraz światowej klasy narciarze, w tym amerykańska drużyna Freestyle Ski. Bez względu na szerokość geograficzną i kraj pochodzenia łączy ich pasja do sportów outdoorowych.

Rafał Tyszkiewicz, Country Manager Poland, Czech Republic, Slovakia w firmie Columbia Sportswear, początek współpracy podsumował następującymi słowami: Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z Marcinem Świercem. Buty są oczkiem w głowie każdego biegacza i zaufanie, jakim obdarzył nas Marcin, wiele dla nas znaczy. Liczymy, że dzięki naszej współpracy Marcin osiągnie najwyższe sportowe cele, a linia Columbia Montrail stanie się jeszcze lepsza. Marcin jest tytanem pracy i wytrwale dąży do celu. Jak mało kto, uosabia przyświecające naszym działaniom hasło „Tested Tough”.

Firma Columbia Sportswear powstała w 1938 roku w Portland w stanie Oregon w USA. 78 lat doświadczenia w wymagającym rejonie północno-zachodniego Pacyfiku pozwoliło na stworzenie innowacyjnych kolekcji ubrań, obuwia i akcesoriów, które pomagają utrzymać ciepło, suchość, chłód i ochronę, dzięki czemu można dłużej cieszyć się aktywnym spędzeniem czasu na świeżym powietrzu. Produkty Columbia Sportswear są dostępne w autoryzowanych sklepach stacjonarnych na terenie całego kraju oraz w sklepach internetowych.

O marce Columbia

Columbia, flagowa marka należąca do Columbia Sportswear Company z siedzibą w Portland w stanie Oregon, od 1938 roku tworzy innowacyjną odzież, obuwie, akcesoria i sprzęt dla outdoorowych entuzjastów. Columbia stała się liderem rynku dzięki przekształceniu zamiłowania do aktywności na świeżym powietrzu w technologie i trwałe produkty, które zapewniają komfort klientom przez cały rok, w każdych warunkach atmosferycznych. Więcej informacji można znaleźć na www.columbia.com.

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!