fbpx

Michał Oliwa wicemistrzem Europy w Aquathlonie U23

img_2116

27 maja w stolicy Słowacji, Bratysławie, odbyły się Mistrzostwa Europy w Aquathlonie. Na starcie pojawili się także Polacy, z których najlepszy występ zanotował Michał Oliwa. Dwudziestolatek zdobył tytuł wicemistrza Europy w kategorii U23.

Juniorzy, młodzieżowcy oraz Elita startowali na jednakowym dystansie 1000m pływania (2 okrążenia po 500m) i 5 km biegu (5 okrążeń po 1000m). Kategorie U23 i Elita wystartowały o godzinie 17:00 i 17:45, wcześniej – 0 15:30 i 16:15 – na trasę ruszyli juniorzy.

W kategorii mężczyzn niepokonany okazał się Richard Varga, mistrz świata w aquathlonie z lat 2010, 2012, 2013 i 2015, reprezentant Słowacji na igrzyskach olimpijskich w Londynie (22 miejsce) i w Rio (11 miejsce). Ku ogromnej uciesze kibiców wyszedł z wody jako pierwszy, minimalnie wyprzedzając Węgra Marka Devaya. 20 sekund za nimi na brzegu pojawił się Michał Oliwa. Minutę za Vargą z wody wyszedł Sylwester Kuster, 10-krotny Mistrz Polski w triathlonie, który zanotował trzeci czas części biegowej.
Na podium, poza Richardem Vargą, stanęli Dmytro Malyar z Ukrainy i wspomniany wyżej Mark Devay, który został jednocześnie zwycięzcą kategorii U23. Na szóstym miejscu zawody ukończył Sylwester Kuster, tuż przed Michałem Oliwą, który zajął drugie miejsce w młodzieżowcach. Na 29 miejscu uplasował się Konrad Zdun, na 40. Adam Kuśka.
Pełne wyniki kategorii U23 i Elity mężczyzn

oliwa

Fot. fanpage Michała Oliwy

Reprezentacja Polski pojawiła się także w kategorii Juniorów. Z najwyższą lokatą – na czwartym miejscu – zawody ukończył Miłosz Walkowiak ze stratą 22 sekund do zwycięskiego Węgra, Gergo Soosa. 32 miejsce zajął Michał Jarliński, 35 Szymon Dzik. Na starcie dziewcząt bardzo dobry występ zaliczyła Klaudia Petters – uplasowała się na czwartym miejscu, jednocześnie notując czwarty czas biegu w stawce. 10 miejsce zajęła Marta Sikora, 16 Roksana Słupek. Najlepszą juniorką na zawodach okazała się reprezentantka Słowacji, Kristina Jesenska.
Pełne wyniki kategorii juniorów
Pełne wyniki kategorii juniorek

Wśród Polek startujących w Elicie najlepsza okazała się Aleksandra Sikora – zameldowała się na mecie na siódmej pozycji (5 w U23). 14 miejsce zajęła Alicja Ulatowska, 19 Joanna Skutkiewicz, 21 Małgorzata Lipowska. Zawody zwyciężyła Brytyjka Hanna Kitchen przed Romaną Gajdosovą ze Słowacji i Zsanett Bragmayer z Węgier.
Pełne wyniki kategorii U23 i Elity kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger