fbpx

Miesiąc do maratonu – co jeszcze możesz zrobić?

Autor: Jakub Karasek • 29.08.2018

transmisja

Sezon jesiennych maratonów już za pasem. Wielu biegaczy jest właśnie w kluczowej fazie przygotowań, walcząc o jak najwyższą formę. Co jeszcze możemy poprawić na miesiąc przed startem? Na to pytanie nasi eksperci próbowali odpowiedzieć podczas transmisji w ramach przygotowań do 40. PZU Maratonu Warszawskiego.

Ostatnie tygodnie przed startem w maratonie to czas niezwykle istotny z treningowego punktu widzenia. W tym okresie wciąż jeszcze mamy możliwość wykonania kilku kluczowych treningów, które mają ostatecznie podbić naszą formę, ale musimy też już zacząć myśleć o tym, by nie przesadzić i nie narazić się na przeciążenia czy kontuzje. To także czas na ostatnie sprawdziany aktualnej dyspozycji. Wiele osób właśnie na 3-5 tygodni przed zawodami na królewskim dystansie próbuje swoich sił w półmaratonie, dzięki czemu mogą uzyskać odpowiedź na pytanie, gdzie jeszcze są rezerwy oraz jakie realne tempo docelowe wybrać na maraton.

W najnowszej transmisji poradnikowej przed 40. PZU Maratonem Warszawskim organizowanej przez Fundację Maraton Warszawski we współpracy z naszą redakcją, największy nacisk został położony właśnie na to, co należy robić w ostatnich tygodniach przed startem i jak planować najważniejsze jednostki w tym okresie. Nasi eksperci odpowiadali na szereg pytań, m.in. kiedy i jak wykonać biegi testowe (czy starty kontrolne), czy warto stosować trening uzupełniający w tym czasie oraz jak oszacować realny wynik maratoński na podstawie kontrolnego półmaratonu. Zapraszamy do obejrzenia zapisu relacji na fanpage’u Fundacji Maraton Warszawski, pt. “Miesiąc do maratonu – co jeszcze możesz zrobić?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger