fbpx
Kielecki Bieg Mikołajkowy. Fot. szuranie.pl

Wydarzenia > Biegi zagraniczne > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Mikołaje zadepczą Europę. Wielka Brytania

Kielecki Bieg Mikołajkowy. Fot. szuranie.pl

Kielecki Bieg Mikołajkowy. Fot. szuranie.pl

Jeszcze tylko pierwszy listopada, potem Biegi Niepodległości i już… zaczniemy żyć biegami mikołajkowymi. A tych na biegowej mapie Polski nie brakuje.

Od najbardziej uznanego Półmaratonu Świętych Mikołajów w Toruniu poprzez przynajmniej dwa uznane biegi stołeczne (ten na Kępie Potockiej i ten na Kabatach) aż po biegi, których tradycja sięga zaledwie roku czy dwóch wstecz…  Biegi mikołajkowe naturalnie nie są polską specjalnością i od początku grudnia aż po koniec roku „mikołaje” biegają na całym świecie.

Mikołajkowo biega się właściwie wszędzie. W Europie – na kontynencie i na wyspach. Brytyjskich. Od Grecji po Szkocję. Najczęściej – w pełnym stroju mikołajowym, który jest elementem pakietu startowego. A jeżeli nie w całym stroju – to przynajmniej w mikołajowej czapie. To na początek mikołajkowej serii – biegi „wyspiarskie”:

 London Santa Run, 6 grudnia 

Dystans: 6 km
Formuła: bieg charytatywny, fun run

Dwa tysiące Mikołajów w strojach, które otrzymują bezpośrednio przed startem, pokonuje 6 km alejkami londyńskiego Battersea Park. Dochód z biegu jest przeznaczony dla organizacji, która umożliwia niepełnosprawnym uprawianie sportów zimowych. Wpisowe do 1 listopada wynosi 20 funtów, później – 22 funty. Pakiety wyprzedają się na wiele dni przed biegiem. Więcej informacji i zapisy.

 Great Langdale Christmas Pudding Run, 6 grudnia 

Dystans biegu głównego: 10 km
Start:
fun run – 11.00, bieg główny – 12.00

Tu stroje mikołajkowe nie są obowiązkowe, ale mile widziane. Na wszystkich kończących bieg czeka świąteczny pudding. Limit uczestników wynosi 500 osób, a zapisy kończą się 1 grudnia. Wpisowe – 15 funtów. Trasa prowadzi jedną z najbardziej malowniczych dolin w północno-zachodniej części Anglii, w hrabstwie Cumbrii, jest dość płaska i szybka, a do tego naprawdę urokliwa. Więcej informacji i zapisy.

 Nether Heyford Santa Run 2014, 7 grudnia 

Dystans biegu głównego: 5 mil
Start: bieg główny – 14:00, biegi dzieci – 13.30
Formuła: bieg charytatywny, formuła mieszana (zawody + fun run)

Nether Heyford to angielska wioska w hrabstwie Northamptonshire, 10 km na zachód od miasta Northampton i 102 km na północny zachód od Londynu. Po raz trzeci jest tu organizowany charytatywny bieg mikołajkowy. Strój organizacyjny obowiązuje wszystkich uczestników – także dzieci. Kostium można dokupić do pakietu startowego – dla dorosłych za 5,40 funta, dla dzieci – za 4,80. Wpisowe za bieg na dystansie głównym wynosi 15 funtów, za bieg na dystansie 1 mili – 8 funtów. Wpisowe dla dzieci to 5 i 6 funtów. Kliknij, żeby się zapisać. Więcej informacji.

 Aberdeen Santa Run, 14 grudnia 

Dystans: 5 km
Start: 13:00

Wpisowe wysokości 15 funtów obejmuje koszt stroju Świętego Mikołaja. Dzieci (a raczej rodzice za dzieci) płacą 10 funtów, a w pakiecie mają specjalny mikołajkowy t-shirt i czapkę św. Mikołaja. Szkockie miasteczko Aberdeen znane jest głównie jako miejsce urodzenia Annie Lennox oraz siedziba niezłego klubu piłkarskiego. I właśnie stadion tego klubu jest bazą mikołajkowej imprezy, a rozgrzewkę poprowadzą Byczek Angus i Rudolf Czerwononosy. Bieg prowadzi wzdłuż plaży, a dzieci startują wspólnie z dorosłymi. Ten bieg ma też wymiar charytatywny, a środki z niego przeznaczane są na organizację WildHearts, która pomaga osobom z krajów rozwijających się wychodzić z biedy. Więcej informacji i zapisy.

mm
Anna Pawłowska-Pojawa

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali

Słyszeliście już o Under Armour HOVR Machina? Pierwszy kontakt z nowym modelem butów od amerykańskiego producenta za nami. Czy od razu podbiły nasze serca? Czy jest to but, jakiego świat jeszcze nie widział? Przekonajcie się, jakie pierwsze wrażenie wywarła na nas nowość amerykańskiej marki.

Under Armour HOVR Machina – jak prezentują się na pierwszy rzut oka?

Podkolanówki kompresyjne zdają się podstawowym wyposażeniem biegacza i triathlonisty. Na temat przydatności tego akcesorium krążą skrajne opinie, zarówno wśród specjalistów w zakresie medycyny i fizjoterapii, jak i samych zawodników. Według licznych badań jest to jednak sprzęt, który w znaczący sposób wpływa na przyspieszenie regeneracji powysiłkowej.

Skarpetki kompresyjne. Czy nam pomogą?

Prawdopodobnie wszyscy nasi czytelnicy o tym wiedzą, ale na wypadek, gdyby ktoś jeszcze się uchował, wyjaśniamy: wyraz „fartlek” pochodzi z języka szwedzkiego i określa „zabawę prędkością”. W Polsce najpowszechniej spotykane określenie tego typu treningu to […]

Zabawa biegowa – co to jest i jak się ją wykonuje? [+ PLAN NA PÓŁMARATON]