fbpx

Mikołaje zadepczą Europę. Wielka Brytania

Kielecki Bieg Mikołajkowy. Fot. szuranie.pl

Kielecki Bieg Mikołajkowy. Fot. szuranie.pl

Jeszcze tylko pierwszy listopada, potem Biegi Niepodległości i już… zaczniemy żyć biegami mikołajkowymi. A tych na biegowej mapie Polski nie brakuje.

Od najbardziej uznanego Półmaratonu Świętych Mikołajów w Toruniu poprzez przynajmniej dwa uznane biegi stołeczne (ten na Kępie Potockiej i ten na Kabatach) aż po biegi, których tradycja sięga zaledwie roku czy dwóch wstecz…  Biegi mikołajkowe naturalnie nie są polską specjalnością i od początku grudnia aż po koniec roku „mikołaje” biegają na całym świecie.

Mikołajkowo biega się właściwie wszędzie. W Europie – na kontynencie i na wyspach. Brytyjskich. Od Grecji po Szkocję. Najczęściej – w pełnym stroju mikołajowym, który jest elementem pakietu startowego. A jeżeli nie w całym stroju – to przynajmniej w mikołajowej czapie. To na początek mikołajkowej serii – biegi „wyspiarskie”:

 London Santa Run, 6 grudnia 

Dystans: 6 km
Formuła: bieg charytatywny, fun run

Dwa tysiące Mikołajów w strojach, które otrzymują bezpośrednio przed startem, pokonuje 6 km alejkami londyńskiego Battersea Park. Dochód z biegu jest przeznaczony dla organizacji, która umożliwia niepełnosprawnym uprawianie sportów zimowych. Wpisowe do 1 listopada wynosi 20 funtów, później – 22 funty. Pakiety wyprzedają się na wiele dni przed biegiem. Więcej informacji i zapisy.

 Great Langdale Christmas Pudding Run, 6 grudnia 

Dystans biegu głównego: 10 km
Start:
fun run – 11.00, bieg główny – 12.00

Tu stroje mikołajkowe nie są obowiązkowe, ale mile widziane. Na wszystkich kończących bieg czeka świąteczny pudding. Limit uczestników wynosi 500 osób, a zapisy kończą się 1 grudnia. Wpisowe – 15 funtów. Trasa prowadzi jedną z najbardziej malowniczych dolin w północno-zachodniej części Anglii, w hrabstwie Cumbrii, jest dość płaska i szybka, a do tego naprawdę urokliwa. Więcej informacji i zapisy.

 Nether Heyford Santa Run 2014, 7 grudnia 

Dystans biegu głównego: 5 mil
Start: bieg główny – 14:00, biegi dzieci – 13.30
Formuła: bieg charytatywny, formuła mieszana (zawody + fun run)

Nether Heyford to angielska wioska w hrabstwie Northamptonshire, 10 km na zachód od miasta Northampton i 102 km na północny zachód od Londynu. Po raz trzeci jest tu organizowany charytatywny bieg mikołajkowy. Strój organizacyjny obowiązuje wszystkich uczestników – także dzieci. Kostium można dokupić do pakietu startowego – dla dorosłych za 5,40 funta, dla dzieci – za 4,80. Wpisowe za bieg na dystansie głównym wynosi 15 funtów, za bieg na dystansie 1 mili – 8 funtów. Wpisowe dla dzieci to 5 i 6 funtów. Kliknij, żeby się zapisać. Więcej informacji.

 Aberdeen Santa Run, 14 grudnia 

Dystans: 5 km
Start: 13:00

Wpisowe wysokości 15 funtów obejmuje koszt stroju Świętego Mikołaja. Dzieci (a raczej rodzice za dzieci) płacą 10 funtów, a w pakiecie mają specjalny mikołajkowy t-shirt i czapkę św. Mikołaja. Szkockie miasteczko Aberdeen znane jest głównie jako miejsce urodzenia Annie Lennox oraz siedziba niezłego klubu piłkarskiego. I właśnie stadion tego klubu jest bazą mikołajkowej imprezy, a rozgrzewkę poprowadzą Byczek Angus i Rudolf Czerwononosy. Bieg prowadzi wzdłuż plaży, a dzieci startują wspólnie z dorosłymi. Ten bieg ma też wymiar charytatywny, a środki z niego przeznaczane są na organizację WildHearts, która pomaga osobom z krajów rozwijających się wychodzić z biedy. Więcej informacji i zapisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger