fbpx

Triathlon > TRI: Wydarzenia > Triathlon

Mistrzostwa Europy Juniorów w triathlonie – wyniki Polaków

10891523_664942663628914_7534671769007157484_n

Fot. fanpage imprezy

W ubiegły weekend w austriackim Kitzbuehel odbyły się mistrzostwa Europy w triathlonie. W kategorii juniorów na dystansie sprinterskim (750m/20 km/5 km) wzięła udział reprezentacja Polski juniorów.

Rywalizacja juniorek odbywała się w piątek, w deszczowej, ale ciepłej aurze. Woda o temperaturze prawie 23 stopni sprawiła, że pierwsza część rywalizacji – 750m pływania – odbywała się bez pianek. Następnie zawodniczki miały do pokonania 20 km na rowerze – 4 pętle po 5 kilometrów – i dwa okrążenia trasy biegowej po 2.5 kilometra.

Najszybsza w tej kategorii okazała się Brytyjka Kate Waugh, która zameldowała się na mecie z czasem 59 minut i 20 sekund. Trzy sekundy za nią wyścig ukończyła Dunka Sif Bendix Madsen, a na trzeciej pozycji uplasowała się Francuzka Jessica Fullagar.
36 miejsce zajęła Roksana Słupek z czasem 1:04:16. Zawodniczka wyszła z wody na 12 pozycji, jednak upadek na rowerze pokrzyżował jej plany na walkę o wyższe lokaty. 46 miejsce zajęła Julia Sanecka, 53 Klaudia Petters.
Pełne wyniki juniorek

Dzień później, w sobotę 17 czerwca, na trasę mistrzostw wyruszyli juniorzy. W tej kategorii zwyciężył Portugalczyk Vasco Vilaca z czasem 53:39. Srebrny medal wywalczył Hiszpan Javier Lluch Perez, brązowy – Węgier Csongor Lehmann. 36 miejsce zajął Kamil Damentka z czasem 56:36, 60 – Maciej Falbogowski (01:01:45). Miłosz Walkowiak po kraksie na rowerze nie ukończył wyścigu.
Pełne wyniki juniorów

[yop_poll id=”84″]
mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca