Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018: Marcin Lewandowski i Iga Baumgart-Witan awansują do półfinału

Autor: Iwona Ludwinek • 08.08.2018
fot: Paweł Skraba

fot: Paweł Skraba

Mistrzostwa Europy w Berlinie przynoszą nam kolejne emocje. Biegacze – Iga Baumgart-Witan i Marcin Lewandowski – po szczęśliwie dla nich zakończonych biegach eliminacyjnych, przechodzą do półfinału w swoich konkurencjach.

Marcin Lewandowski trzymał nas w napięciu właściwie do ostatniej chwili. Przez dwa okrążenia biegł nieco z tyłu. Tragizmu dodał upadek dwóch zawodników, na szczęście naszemu biegaczowi udało się ominąć przeszkodę. Na ostatnich 400 m. Marcin mocno przyspieszył i na prostej, w mocnej asyście Norwega, dobiegł do mety jako pierwszy.

Ponadto jutro w biegu półfinałowym na 400 m zobaczymy również Igę Baumgart-Witan. W eliminacjach zajęła miejsce trzecie z czasem 52,23 s. Można powiedzieć, że zawodniczka w ostatniej chwili „wyrwała” awans. Jeszcze na 100 m przed metą biegła jako czwarta.

Wczoraj do finału nie awansowała niestety Ewa Swoboda, która na metę przybiegła na miejscu piątym. Mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów została Brytyjka – Dina Asher-SmithPo.

– Jest troszeczkę za ciepło. To nie jest pogoda dla mnie. Liczyłyśmy z trenerką na coś więcej, ale trudno. Jestem młoda. Mam dużo czasu. Chciałam pobiec szybciej, ale jestem zadowolona, nie wiem jak moja trenerka. Fajnie było, ale się skończyło – powiedziała Swoboda w wywiadzie dla TVP Sport już po biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger