fbpx

Mistrzostwa Polski Juniorów 2016 – Triathlon Sława [RELACJA]

Sława

Fot. materiały organizatora

W dniach 23-24 lipca w Sławie odbyła się już trzydziesta pierwsza edycja popularnej imprezy triathlonowej. To najstarsze zawody triathlonowe w Polsce, które tym razem stały się także miejscem zmagań licznie obsadzonej stawki juniorów.

Najstarsza impreza triathlonowa w kraju co roku przyciąga setki zawodników. W tym roku rywalizację w kategorii Open (Age Group) ukończyły 162 osoby łącznie ze sztafetami, a najszybszymi z nich byli Damian Wojcieszonek i Aleksandra Jędrzejewska. Tegoroczna edycja została zdominowana przez wyścigi młodych triathlonistów walczących o medale Mistrzostw Polski. Zorganizowano dla nich aquathlon oraz wyścigi triathlonowe w kategoriach młodzika, juniora młodszego i juniora starszego a także 4-osobowe sztafety.

Pierwszego dnia, w sobotę, jako pierwsi na trasę wyruszyli juniorzy młodsi. Zawodnicy ścigali się na dystansie 600m pływania, 16 km roweru i 3 km biegu. Trasa kolarska została poprowadzona na krótkich, 4-kilometrowych pętlach, relacjonowanych jako wymagające technicznie. Etap biegowy przeprowadzony w parku na mieszanym podłożu rozstrzygnął o kolejności na mecie. Najszybszymi okazali się kolejno Miłosz Walkowiak, Jakub Rudziński i Michał Falbogowski. 
Dzięki delegatowi Polskiego Związku Triathlonu możemy obejrzeć krótkie nagrania wideo z zawodów, między innymi ten robiący wrażenie wjazd do strefy zmian czołówki stawki:

Na tym samym dystansie ścigały się juniorki młodsze. Jako pierwsza z T1 wybiegła Magdalena Sudak, która rozpoczęła samotną ucieczkę na rowerze. Czteroosobowej grupie pościgowej nie udało się dogonić pierwszej zawodniczki, która już po pływaniu miała kilkunastosekundową przewagę. Zawodniczka UKS G-8 BIELANY pewnie wywalczyła tytuł mistrzyni Polski:

Wicemistrzynią została Marta Sikora przed Klaudią Petters.

Po południu wystartowała najliczniejsza grupa 33 młodzików. Mieli do pokonania dystans 400m w wodzie, 8 km na rowerze i 2 km biegiem. Jako pierwszy linię mety przekroczył tegoroczny debiutant w triathlonie, Maksymilian Kopiczko, przed Dawidem Mielke i Tomaszem Surfanowiczem. Wśród dziewcząt zwyciężyła prowadząca od startu do mety Julia Sanecka. Kolejne miejsca na podium zajęły Izabela Bąkowska i Joanna Woźniak.

O godzinie 15:00 wystartowali najszybsi juniorzy starsi, mierzący się na dystansie sprinterskim (0.75/20/5 km). Jako pierwszy z wody, z ponad minutową przewagą (!) wyszedł Michał Oliwa, który utrzymał prowadzenie aż do finiszu. Wicemistrzem Polski został Kamil Damentka, a za nim linię mety przekroczył Daniel Juszkowiec. Wśród dziewcząt z 2,5-minutową przewagą wygrała Aleksandra Sikora przed Urszulą Olejniczak i Olgą Masłowską.

Pełne wyniki zawodów
Strona organizatora

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger