fbpx

Mistrzostwa Polski na dystansie średnim – Bugdoł i Luft górą!

Luft Sieraków

Mikołaj Luft na mecie. Fot. fanpage organizatora

W miniony weekend Sieraków gościł kilka tysięcy zawodników, z których wielu walczyło o tytuł mistrza Polski w triathlonie na dystansie średnim. Pierwsza impreza mistrzowska w tym sezonie okazała się najszczęśliwsza dla Mikołaja Lufta i Ewy Bugdoł.

Triathlonowe święto w Sierakowie rozpoczęło się już w piątek, 27 maja, startem najmłodszych zawodników w specjalnie przygotowanym dla nich duathlonie. W tym czasie dorośli zawodnicy mogli przygotować się do swojego startu biorąc udział w treningu pływackim lub w oficjalnym objeździe trasy, a także odwiedzić targi sprzętu sportowego (expo). W sobotę o godzinie 9:00 do walki ruszyli zawodnicy ścigający się na dystansie 1/4 Ironmana (950m/45 km/10.5 km). Na mecie pojawiło się 1099 osób, a najszybszym z nich okazał się Tomasz Brembor, który wyprzedził Krzysztofa Hadasa i Sylwestra Swata. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Szczerbińska przed Joanną Sołtysiak i Katarzyną Czerwińską.

Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja odbywająca się w niedzielę – Mistrzostwa Polski na dystansie średnim sygnowane przez Polski Związek Triathlonu. Na tytuł mistrza Polski szykowało się wielu mocnych zawodników, między innymi Kacper Adam, Maciej Grembski, Mikołaj Luft, Łukasz Kalaszczyński, Robert Karaś, Sebastian Najmowicz, Krzysztof Augustyniak czy Jacek Tyczyński. Spośród nich w pierwszej dziesiątce nie znalazł się tylko Kalaszczyński, który wycofał się z wyścigu z powodu problemów ze skurczami po wyjściu z wody.
Jako pierwszy linię mety przekroczył Mikołaj Luft – utytułowany zawodnik dystansu średniego i długiego, który wcześniej nie zdobył jeszcze tak cennego dla siebie trofeum. Jak sam stwierdził niedługo przed zawodami w wywiadzie dla Kropki nad M, ze względu na rosnący poziom dystansu długiego w Polsce wywalczenie tytułu mistrza Polski będzie coraz trudniejsze i coraz cenniejsze, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i będzie o ten tytuł walczyć. Wczoraj przekroczył metę cztery minuty przed drugim zawodnikiem, Kacprem Adamem; trzeci był Maciej Grembski. Wśród kobiet z dużą przewagą zwyciężyła Ewa Bugdoł przed Pauliną Kotficą i debiutującą w kategorii PRO Olgą Kowalską.

Pełne wyniki zawodów – dystans 1/4 Ironmana, dystans 1/2 Ironmana

Organizator JBL Triathlonu Sieraków pierwszorzędnie zadbał nie tylko o zawodników, lecz także o kibiców, którzy pozostali w domach. Można było na żywo oglądać wyniki rywalizacji, a nawet obejrzeć relacje video, umieszczane na bieżąco na Facebooku.
Triathlon w Sierakowie wchodzi w skład cyklu Enea Tri Tour. Kolejna impreza serii odbędzie się już w dniach 11-12 czerwca w Charzykowach. Więcej informacji na stronie cyklu.

Strona organizatora

Sieraków

Fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger