fbpx

Mistrzostwa Polski w crosstriathlonie 2016

mp

W Parku Śląskim w Chorzowie zostały dziś rozegrane Mistrzostwa Polski w crosstriathlonie. Na dystansach 1 km pływania, 25 km roweru i 10 km biegu ścigali się amatorzy i zawodowcy.

Wyścig zawodników PRO odbył się w niezwykle kameralnym gronie 13 osób – 9 mężczyzn i 4 kobiet. To ponad trzy razy mniej niż w zeszłym roku w Stroniu Śląskim, gdzie ścigało się 45 triathlonistów.

Podium w kategorii mężczyzn zostało obsadzone tymi samymi zawodnikami co rok temu. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Szala przed Sylwestrem Swatem i Bartoszem Banachem. Wśród kobiet zwyciężyła Marta Łagownik przed Katarzyną Czerwińską i Natalią Rypel.

W zmaganiach Age Groups najszybszy był Krzysztof Kostrzewski. Jako drugi linię mety przekroczył Jarosław Prokop; trzeci był Maciej Rycyk. Najlepszymi paniami zostały kolejno Anna Rycyk, Katarzyna Galewicz i Anna Dańkowska.