fbpx

Triathlon > TRI: Wydarzenia > Triathlon

Mistrzostwa Polski w crosstriathlonie 2016

mp

Fot. materiały organizatora

W Parku Śląskim w Chorzowie zostały dziś rozegrane Mistrzostwa Polski w crosstriathlonie. Na dystansach 1 km pływania, 25 km roweru i 10 km biegu ścigali się amatorzy i zawodowcy.

Wyścig zawodników PRO odbył się w niezwykle kameralnym gronie 13 osób – 9 mężczyzn i 4 kobiet. To ponad trzy razy mniej niż w zeszłym roku w Stroniu Śląskim, gdzie ścigało się 45 triathlonistów.

 

Podium w kategorii mężczyzn zostało obsadzone tymi samymi zawodnikami co rok temu. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Szala przed Sylwestrem Swatem i Bartoszem Banachem. Wśród kobiet zwyciężyła Marta Łagownik przed Katarzyną Czerwińską i Natalią Rypel.

 

W zmaganiach Age Groups najszybszy był Krzysztof Kostrzewski. Jako drugi linię mety przekroczył Jarosław Prokop; trzeci był Maciej Rycyk. Najlepszymi paniami zostały kolejno Anna Rycyk, Katarzyna Galewicz i Anna Dańkowska.

Pełne wyniki zawodów

Strona organizatora

mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca