fbpx

Mistrzostwa Świata Trail 2018 z 8 reprezentantami Polski wystartują już jutro!

Autor: Jakub Karasek • 11.05.2018

imgp5894

Polska reprezentacja na Mistrzostwa Świata w Trail 2018. Fot. Jan Nyka

W sobotę 12 maja w Hiszpanii odbędą się Mistrzostwa Świata w Trailu 2018 ITRA. Start biegu mistrzowskiego nastąpi o godz. 6:00. Do udziału w zawodach Polska wystawiła 8-osobową reprezentację.

Mistrzostwa Świata w Trailu 2018 rozgrywane są w ramach biegu Penyagolosa Trails. Na uczestników głównej konkurencji czeka 85-kilometrowa trasa ścieżkami Parku Narodowego Penyagolosa z przewyższeniami +4900/-3690 m, na której pokonanie zawodnicy mają maksymalnie 15 godzin, chociaż pierwszych zawodników można spodziewać się na mecie w czasie niemal dwukrotnie krótszym.

W tegorocznych zawodach udział weźmie ponad 350 zawodników z 49 krajów. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn Polska wystawiła pełną drużynę (tworzą ją 3 zawodnicy z danego kraju, a ich wynik jest liczony na podstawie sumy indywidualnych czasów). W skład naszej reprezentacji na zawody wchodzą: Magdalena Łączak, Edyta Lewandowska, Paulina Wywłoka, Marcin Świerc, Artur Jabłoński, Paweł Dybek, Kamil Leśniak i Piotr Bętkowski.

imgp5942

Fot. Jan Nyka

Na papierze w rywalizacji drużynowej najmocniejsze zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn wydają się ekipy z Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i USA. Indywidualnie również w gronie faworytów najczęściej wymieniani są zawodnicy z tych krajów – m.in. aktualny Mistrz Świata Luis Alberto Hernando z Hiszpanii i broniąca tytułu sprzed roku Francuzka Adeline Roche. Spośród polskich zawodników największe szanse na indywidualny sukces eksperci dają Marcinowi Świercowi i Magdalenie Łączak.

imgp5810

Fot. Jan Nyka

Transmisja z Mistrzostw Świata Trail 2018 będzie dostępna pod następującym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger