fbpx

Sprzęt > Akcesoria > Sprzęt

Monkii Bars – konkurencja dla TRX

monkii-bars3

Fot. Monkii Bars

TRX, czyli popularne gumy używane do ćwiczeń, znane już są od jakiegoś czasu. Być może już wkrótce zawita konkurencja dla tego urządzenia. I to nieco bardziej rozbudowana.

monkii-bars2

Fot. Monkii Bars

Jak powszechnie wiadomo, ćwiczenia ogólnorozwojowe są potrzebne każdemu. Biegaczom jednak w szczególności, bowiem silne mięśnie pomagają w unikaniu kontuzji oraz w poprawianiu rezultatów. Dobrze znany TRX, to zestaw specjalnych pasków i mocowań, dzięki którym można wykonywać różne ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, czyli tzw. ćwiczenia kalisteniczne. Na kickstarterze ruszył projekt o nazwie Monkii Bars, czyli coś w rodzaju TRX, ale w bardziej minimalistycznej formie (przynajmniej w najprostszym zestawie), ale rozbudowanych możliwościach.

monkii-bars1

Fot. Monkii Bars

Monkii Bars dostępny jest w trzech opcjach: podróżna, ważąca około 425 gramów, przygodowa, ważąca 708 gramów i taktyczna ważąca 735 gramów. Różnice wagi wynikają z tego, co znajduje się w zestawie. Podróżny ma zajmować jak najmniej miejsca i być jak najlżejszy, żeby z łatwością można go było zabrać w podróż i korzystać np w czasie wyjazdu służbowego. Podstawowy zestaw kosztujący 119 $ w cenie promocyjnej zawiera: pokrowiec, drążki, taśmy oraz aplikacje na telefon. Wersja podróżna zawiera dodatkowo specjalny pokrowiec oraz zestaw umożliwiający przymocowanie taśm do drzwi.

Wersja taktyczna posiada wzmocniony pokrowiec oraz dodatkowo dwa specjalne treningi. Trochę dziwne, że zestaw podróżny nie posiada mocowania do drzwi, w końcu jeśli będziemy w pokoju hotelowym, to mogłoby stanowić jedyną opcją montażu. Wszak nie uświadczymy tam drzewa czy specjalnych mocowań. Mniemam zatem, że zestaw podróżny sprawdzi się dla osób podróżujących do lasu, czyli tam, gdzie można go przyczepić. Mocowanie do drzwi ma też dodatkowe zastosowanie. Oprócz przyłączania taśm, posiada specjalny uchwyt na telefon, a dzięki aplikacji możemy oglądać instrukcję wykonywania poszczególnych ćwiczeń na Monkii Bars. Producent twierdzi, że jest ich 250.

monkii-bars5

Fot. Monkii Bars

Aplikacja pełni także funkcję społecznościową. Każdy użytkownik może zaznaczać dogodną lokalizację do ćwiczeń, dzięki czemu łatwiej będzie odszukać odpowiednie miejsce do zamocowania urządzenia. Monkii Bars wygląda bardzo ciekawie, ale w wersji podróżnej ma ograniczone zastosowanie, a do tego może zniechęcać wysoka cena produktu. Promocyjna jest wyższa od trx, jeśli dodamy dodatkowe 40% bo o tyle ma wzrosnąć cena w normalnej sprzedaży, to tłumu chętnych do zakupu pewnie nie będzie.

mm
Jarosław Sekuła

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali