fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Monte Kazura – 5 km, które zapamiętasz na długo

Monte Kazura - biegi na 5 km na warszawskim Ursynowie. Fot. Krzysztof Dołęgowski

Fot. K. Dołęgowski

Monte Kazura – tak ochrzcili górkę rowerzyści, którzy przyjeżdżali tu poskakać na hopkach. Górka Kazurka – jak brzmi bardziej swojska nazwa to sztucznie wzniesienie usypane z ziemi wywiezionej przy okazji budowy ursynowskich osiedli w latach 70. Znajduje się przy ulicy Moczydłowskiej tuż przy Lesie Kabackim. Oprócz rowerzystów polubili ją równiez paralotniarze. Ursynowskim biegaczom służy do treningu podbiegów.

Od 23 kwietnia można się na niej pościgać. Organizatorzy zapowiadali, że będzie to najtrudniejszy bieg górski w Warszawie, a wyrazy twarzy uczestników pnących się pod górę podczas pierwszej edycji to potwierdzały. Na trzech pętlach, które składają się na trochę ponad 5 km, uzbierało się aż 300 metrów przewyższenia. Dla porównania – 255 metrów do góry robimy w Falenicy na Zimowych Biegach Górskich, na trasie 10 km. Kto biegał w Falenicy – może sobie łatwo wyobrazić co czeka go na Kazurze.

Trasa jest oznakowana, prowadzi pod górę i w dół po niewielkich ścieżynkach przecinających górkę. Można się solidnie spocić i zakosztować prawdziwie górskiego biegania w “płaskiej jak stół” Warszawie. Przy ładnej pogodzie przewyższenie będzie grało główną rolę, jeśli jednak popada, będzie można zakosztować również solidnej porcji błota.

Monte Kazura - 1 edycja Fot Piotr Dymus

Pierwsza edycja Monte Kazura. Fot. Piotr Dymus

Pierwsza edycja pokazała, że naprawdę warto zacząć spokojnie. Podbiegi są naprawdę męczące, nogi męczą się mocno również na stromych zbiegach. W kość dały uczestnikom również hopki na torze do four crossu. Wzięło w niej udział trochę ponad 50 osób. Następna edycja 27 maja.

Monte Kazura - biegi na 5 km na warszawskim Ursynowie. Fot. Krzysztof Dołęgowski

Fot. K. Dołęgowski

Garść informacji:

[highlight highlightColor="highlight-pistachio" ]Start i meta[/highlight] zlokalizowane są na końcu parkingu graniczącego z kościołem przy ul. Stryjeńskich.
Każdy z biegów będzie zaczynał się o godzinie 19.

[highlight highlightColor="highlight-salmon" ]Pomiar czasu[/highlight] będzie na każdej pętli (zawodnicy dostają chipy). [highlight highlightColor="highlight-lightblue" ]Terminy. [/highlight]Na Górce Kazurce pościgamy się:
23 kwietnia
27 maja (wyjątkowo – we wtorek)
11 czerwca
9 lipca
20 sierpnia[highlight highlightColor="highlight-salmon" ]Zapisy[/highlight] odbywają się poprzez stronę internetową: www.montekazura.pl lub w biurze zawodów od godz. 18.
[highlight highlightColor="highlight-orange" ]Koszt:[/highlight]
20 zł płatne przelewem
30 zł płatne w dniu biegu

Pierwsza edycja Monte Kazura. Fot. Piotr Dymus

Pierwsza edycja Monte Kazura. Fot. Piotr Dymus

Biuro zawodów:
biuro będzie zlokalizowane przy starcie, znajdzie się tam również szatnia (w namiocie).

<h3 class="h6">Pierwsza edycja Monte Kazura. Fot. Piotr Dymus</h3>

Pierwsza edycja Monte Kazura. Fot. Piotr Dymus

<h3 class="h6">Pierwsza edycja Monte Kazura. Fot. Piotr Dymus</h3>

Pierwsza edycja Monte Kazura. Fot. Piotr Dymus

Monte Kazura - biegi na 5 km na warszawskim Ursynowie. Fot. Krzysztof Dołęgowski

Rys. Jacek Morawski

Więcej informacji na www.montekazura.pl

mm
Magda Ostrowska-Dołęgowska

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

W ostatni weekend podczas rozgrywanych w Gdyni mistrzostw świata w półmaratonie byliśmy świadkami pobicia rekordu świata kobiet. Historycznym wynikiem popisała się Peres Jepchirchir. To już drugi rekord świata tej zawodniczki na tym dystansie w sezonie […]

adidas adizero adios Pro. Buty, którym Peres Jepchirchir zawdzięcza rekord świata?

Rozpoczęła się trzytygodniowa rywalizacja w biegu wirtualnym – jednej z propozycji, które tej jesieni dla biegaczy przygotowali Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz PZU – wieloletni Sponsor Tytularny imprez organizowanych w stolicy Małopolski. Do 8 […]

PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): wirtualni biegacze na strat!

Podczas rozgrywanych w Gdyni mistrzostw świata w półmaratonie padł rekord Polski mężczyzn oraz rekord świata kobiet. Biegi były pod wieloma względami najszybsze w historii, ale zostały rozegrane bez publiczności oraz biegu masowego. Co pokazała reprezentacja Polski?

Mistrzostwa Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020

Sprzęt często decyduje o sukcesie lub porażce zawodnika. Dla aktywnej kobiety bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego biustonosza. Powinien zapewniać piersiom komfort i bezpieczeństwo. O tym, jak dobrać odpowiedni rozmawiamy z Marzeną Abramowicz, certyfikowaną brafitterką z […]

Biustonosz sportowy – jak wybrać ten idealny?

Już w najbliższy weekend 1300 zawodników z Polski i świata weźmie udział w PKO Poznań Virtual Run. Do piątku (16.10) do godz. 20.00 można zgłosić chęć udziału w evencie, a minutę po północy będzie można […]

PKO Poznań Virtual Run coraz bliżej!

Podobnie, jak organizatorzy, także i biegacze nie wyobrażają sobie października bez biegu w Poznaniu. W nadchodzący weekend miał odbyć się 21. PKO Poznań Maraton. I choć epidemia pokrzyżowała wszystkim plany to możemy połączyć się w […]

Od Pomorza do Tatr – Poznań rozbiega Polskę w najbliższy weekend!

Znalezienie programu zrzucenia 5 kilogramów wagi w 7 dni jest w obecnych czasach jedną z łatwiejszych rzeczy pod słońcem. Diety-cud, magiczne formuły, fantastyczne odkrycia rewolucjonizujące dotychczasowe myślenie o utracie wagi, akcje typu “jedz ile chcesz i chudnij” obiecują dokładnie to, o czym marzy każda osoba z nadwagą – szybki efekt. Prawda jest jednak okrutna i my nie zamierzamy nikogo zwodzić: walka z nadwagą nie jest prosta.

Pierwsze kroki: bieganie a odchudzanie – zrzucamy masę

Czy bieganie na bieżni mechanicznej jest łatwiejsze czy trudniejsze niż na zewnątrz? Zapewne odpowiedź każdego biegacza będzie uzależniona od jego preferencji. A co na ten temat mówią badania? Wraz z pogarszającą się pogodą oraz wprowadzeniem […]

Bieżnia mechaniczna – trudniejsza czy łatwiejsza niż bieganie na zewnątrz?