fbpx

MW w Pływaniu Masters – 3-4 grudnia, Warszawa

mw masters

Fot. Paweł Mizieliński / LIGHT Studio

W weekend 3-4 grudnia 2016 na pływalni Parku Wodnego Warszawianka odbędą się XXI Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Masters organizowane przez Warsaw Masters Team.

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Masters odbyły się z inicjatywy Warszawskiego Stowarzyszenia Pływackiego Masters w 1995 roku. Od 10 lat Stowarzyszenie Warsaw Masters Team kontynuuje tę tradycję, a w pierwszy weekend grudnia zawody dla miłośników pływania odbędą się już po raz dwudziesty pierwszy. W ciągu dwóch dni zawodnicy będą̨ rywalizować w 13 konkurencjach indywidualnych i 2 sztafetach.

W poprzedniej edycji do udziału zgłosiła się rekordowa liczba 337 zawodników z 52 klubów, nie tylko z Polski, ale także z Europy. Padło wiele rekordów kraju, pobitych zostało jeszcze więcej rekordów życiowych, a trybuny Warszawianki wypełnione były do ostatniego miejsca. Z każdym rokiem zainteresowanych udziałem w zawodach jest coraz więcej, co świadczy o stale rosnącym zainteresowaniu pływaniem.

Dla triathlonistów w trakcie “martwego sezonu” start w zawodach pływackich będzie doskonałą okazją na sprawdzenie swoich umiejętności w wodzie i zasmakowaniu nieco innej sportowej rywalizacji. Tego typu impreza na pewno spodoba się wszystkim, którzy cenią sobie ład i porządek, zwłaszcza organizacyjny. O innych urokach startu w zawodach na basenie z perspektywy triathlonisty przeczytacie tutaj.

W zawodach Masters może startować każdy kto rocznikowo ma co najmniej 25 lat (w tym roku zawodnicy urodzeni w 1996 roku i wcześniej). Kategorie wiekowe są rozstawione co 5 lat – 25-29-latkowie startują w kategorii “A”, 30-34-latkowie w kategorii “B” i tak dalej.

Komunikat zawodów

W ciągu dwóch dni zawodnicy mogą wystartować w czterech konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach. W biegach sztafetowych startują po 4 osoby z jednego klubu. Pośród startów indywidualnych każdy znajdzie coś dla siebie; zostaną rozegrane konkurencje na różnych dystansach, od 50 do 400m i różnymi stylami (dowolny, klasyczny, grzbietowy, motylkowy oraz zmienny).

Formularz zgłoszeniowy

Jako partner wydarzenia zapraszamy do udziału oraz kibicowania. Dużo sportowych emocji gwarantowane!

Strona wydarzenia na Facebooku
Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger