fbpx

Najwyżej rozgrywany maraton na Ziemi już za miesiąc!

Autor: admin • 08.11.2017

kilimanjaro

Pierwszy w historii maraton na wysokości 5.895 m, wystartuje ze szczytu Kilimanjaro Uhuru Peak już 9 grudnia. W imprezie wezmą udział biegacze z Polski i zagranicy, m.in.: Piotr Hercog, Mikołaj Kowalski – Barysznikow, Catherine Sun, Parvaneh Moayedi oraz Michał Gawron, który jest także głównym organizatorem imprezy. Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Misja Medyczna.

Organizowany przez Polaka, międzynarodowy bieg w ekstremalnych warunkach to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które odbędzie się na terenie Parku Narodowego Kilimanjaro. Tegoroczna, pilotażowa edycja wydarzenia to podwójne wyzwanie, bowiem uczestników czeka nie tylko zmaganie się z własnymi organizmami, ale i wiele niewiadomych, jakie mogą pojawić się na szlaku. To jednak bardziej zachęca niż przeraża, gdyż Michał Gawron zgromadził grupę zapaleńców, którzy nie boją się podejmować ryzyka, lubią wyzwania, a przede wszystkim kochają biegać.

Hamadi Go – współorganizator biegu to licencjonowany przewodnik po Kilimanjaro, który na szczycie tej góry był już ponad 200 razy. Piotra Hercoga tym, którzy śledzą polskie i zagraniczne ultramaratony, przedstawiać nie trzeba – to nie tylko profesjonalny biegacz, ale i trener sportowy, zdobywca pierwszego miejsca w BaikalIce Marathon w 2016 r. oraz Ultra Fiord Patagonia 2016. Catherine Sun, nie tylko ukończyła szereg zawodów takich, jak choćby Ultra -Trail oraz zdobyła wiele tytułów i medali, ale jest także założycielką RunningTribe, organizacji promującej bieganie w Chinach. Parvaneh Moayedi jest ambasadorką biegania oraz uczestniczką ponad tysiąca maratonów i ultramaratonów, a także autorką opracowania Iran do America. Running 1001 Marathons.

Ekipę zasila także: wielbiciel biegania, ultramaratończyk i współzałożyciel pisma poświęconego ultramaratonom – Mikołaj Kowalski- Barysznikow, Iwona El Tanbouli – wielbicielka gór, na co dzień pracująca w redakcji największego, polskiego pisma poświęconego podróżom, Ania Pontus – przewodniczka po Kilimanjaro, alpinistka i biegaczka, Piotr Dymus – profesjonalny fotograf sportowy, Maciej Jabłoński – filmowiec oraz Ania Gregorczyk – anestezjolog, wielbicielka gór i oficjalny lekarz wyprawy. Zarówno ona, jak i inna uczestniczka wydarzenia – Ewa Piekarska – związane są z Polską Misją Medyczną, która została oficjalnym patronem wydarzenia. To humanitarna, pozarządowa, organizacja non-profit. Jej głównym celem jest ratowanie życia i łagodzenie cierpienia poprzez opiekę zdrowotną, pomoc humanitarną i rozwojową. PMM zajmuje się profesjonalną pomocą medyczną ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów, ale także operacjami ratowniczymi, ochroną imprez masowych oraz działaniami na rzecz ochrony i promocji zdrowia. PMM od lat działa w regionie Afryki Wschodniej, gdzie m.in. prowadzi szkolenia z zakresu ratownictwa specjalistycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger