fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia

Nie będzie maratonu w Berlinie w 2020 r.?

Organizatorzy BMW Berlin Marathonu nie będą mogli przeprowadzić swojej imprezy w zaplanowanym terminie. Z powodu decyzji Senatu Berlińskiego o odwołaniu do 24 października wszystkich wydarzeń z liczbą uczestników powyżej 5 tysięcy osób, maraton również będzie musiał zmienić datę. Pytanie, czy impreza w ogóle dojdzie do skutku w w 2020 r.?

Fot. ©SCC EVENTS / Sportograf

Chociaż do 26-27 września pozostało jeszcze ponad 5 miesięcy, już wiadomo, że BMW Berlin Marathon nie będzie mógł się odbyć w pierwotnie planowanym terminie. Wszystko dlatego, że aż do 24 października w stolicy Niemiec nie można organizować wydarzeń na więcej niż 5 tysięcy osób. Bieg mógł zgromadzić niemal 10-krotnie większą liczbę uczestników.

O decyzji organizatorzy BMW Berlin Marathon poinformowali na Facebook’u, powołując się na konferencję prasową Senatu Berlińskiego. Lokalne władze w ramach walki z koronawirusem zdecydowały się zakazać organizacji wydarzeń masowych do 24 października 2020 r. Limit 5 tys. osób oczywiście okazał się zbyt mały dla tak dużego biegu, jakim jest maraton w Berlinie.

Uczestnicy, którzy komentowali wpis na profilu imprezy wykazywali się dużą wyrozumiałością i współczuciem dla organizatorów. Zdecydowana większość wpisów to wyrazy zrozumienia i wsparcia wobec imprezy.

Chociaż organizatorzy napisali w swoim oświadczeniu, że mają zamiar przyjrzeć się sytuacji, koordynować dalsze kroki i poinformować o swoich planach, jak donoszą niemieckie źródła, szanse na to, by maraton odbył się jeszcze w 2020 r. są iluzoryczne. Przygotowania do tak dużego przedsięwzięcia pochłaniają bowiem wiele czasu i środków. Planowanie biegu bez pewności, że uda się go rozegrać jest w tej sytuacji zbyt dużym ryzykiem. Jeśli to się potwierdzi, to pod znakiem zapytania mogą stanąć także inne duże imprezy zaplanowane na jesień 2020. Wśród nich są m.in. maraton londyński czy maraton w Chicago.

Wydający się jeszcze niedawno nieprawdopodobny scenariusz, w którym jedynym biegiem z serii Abbott World Maraton Majors w 2020 r. będzie rozegrany w wyjątkowych okolicznościach maraton w Tokio, staje się coraz bardziej realny. Warto zwrócić przy tym uwagę, że również na naszym krajowym podwórku mamy już do czynienia z pierwszą “jesienną” ofiarą koronawirusa. Kilka dni temu o odwołaniu swojej imprezy poinformowali organizatorzy 38. PKO Wrocław Maratonu.

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca