fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Nocne biegi w czerwcu 2015 – przegląd

III Nocny Bieg Świetlików. Fot. marcinporc 1

III Nocny Bieg Świetlików. Fot. marcinporc.com

Czerwiec to czas najkrótszych nocy. Organizatorzy biegów postanowili wykorzystać długie dni i w ostatnim miesiącu przed wakacjami mamy wysyp wieczorno-nocnych imprez biegowych w całej Polsce, choć nawet późna godzina startu nie gwarantuje ciemnego nieba.

 Szczecińska Dobranocka  – 10 czerwca, Szczecin

Szczecińska Dobranocka to cykl biegów na orientację rozgrywanych w parkach i na osiedlach Szczecina. Start każdego biegu zaplanowany jest na godzinę 19:00, co w przypadku edycji czerwcowej oznacza, że cały czas będzie jasno. Bieg 10 czerwca będzie ostatnim (czwartym) biegiem w tej edycji. Rywalizacja potrwa maksymalnie 60 minut. Opłata startowa to jedyne 7 zł od osoby przy zgłoszeniach w terminie (do 8 czerwca) lub 12 zł przy zgłoszeniach po terminie lub w dniu zawodów (o ile będą jeszcze wolne mapy). Opłata za wypożyczenie chipa SI koniecznego do potwierdzania punktów kontrolnych – 3 zł. Bieg będzie miał formułę pościgową – zawodnicy będą startować po sobie według kolejności ustalonej na podstawie klasyfikacji generalnej. „Zawodnik, który prowadzi w klasyfikacji, startuje jako pierwszy, a kolejni zawodnicy startują po nim ze stratą czasową, wynikającą z klasyfikacji generalnej. Im większa strata do lidera, tym później zawodnik startuje. Pierwsza osoba, która przybiegnie na metę, wygrywa”.

Informacje: www.bno.szczecin.pl/szczecinska-dobranocka-5

 X Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny  – 12 czerwca, Siemianowice Śląskie

Zasady są proste: wygra ten, kto w ciągu 60 minut pokona najdłuższy dystans. Bieg zostanie rozegrany na bieżni o nawierzchni szutrowej na stadionie MOSiR „Pszczelnik”. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy: pierwsza wystartuje o godz. 21:40, druga ok. 22:55. Niestety zapisy na bieg zostały zakończone, ale jeśli ktoś mieszka w pobliżu – może przyjść pokibicować.

Informacje: www.mosir.siemianowice.pl/?zapraszamy-na-x-ekologiczny-nocny-bieg-godzinny,90

 Nocna Dycha Kopernikańska  – 13 czerwca, Toruń

Nocna Dycha w Toruniu wystartuje o godz. 22:00 z parkingu przed Centrum Handlowym Atrium Copernicus. Meta zlokalizowana będzie w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Bema 73-89. Będzie to typowy bieg uliczny z oznakowaniem co 1 km. Po drodze uczestnicy będą mijać m.in. Rynek Nowomiejski, Bulwar Filadelfijski, Ślimak Getyński, Park Bydgoski. Zgłaszać się można w dniach 12 i 13 czerwca w biurze zawodów. Do końca maja opłata wynosi 59 zł, po tym terminie – 69 zł, a w dniach 12-13 czerwca – 79 zł. W pakiecie startowym każdy dostanie latarkę czołówkę, pamiątkową koszulkę, numer startowy z agrafkami, batony lub żele. Na mecie na wszystkich będą czekać pamiątkowe medale ceramiczne oraz posiłek regeneracyjny i napój.

Informacje: www.nocnadycha.com

 Nocny Bieg Świętojański  – 19 czerwca, Gdynia

Bieg Świętojański w Gdyni to 10-kilometrowa trasa z atestem PZLA. Od innych ulicznych dyszek będzie się różnić nietypową godziną startu – uczestnicy ruszą w nocy z 19 na 20 czerwca (piątek/sobota) o godz. 23:59. Start będzie się znajdował na Skwerze Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”, a zawodnicy będą podzieleni na strefy startowe. Meta będzie zlokalizowana w tym samym miejscu co start. Limit czasu na pokonanie trasy to 1 godzina i 45 minut. Zgłaszać się można do 8 czerwca. Opłata w tym terminie wynosi 30 zł, a w dniu biegu wrośnie do 100 zł. W klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn przewidziano nagrody finansowe dla 10 najszybszych zawodników i zawodniczek – będą to kwoty od 3000 zł do 300 zł. Nagrody finansowe otrzymają też zawodnicy i zawodniczki z trzech pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych – odpowiednio 150, 100 i 50 zł.

Informacje: www.gpx.gdyniasport.pl/nocny-bieg-swietojanski-2

Zobacz relację z poprzedniej edycji imprezy:

 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton  – 20 czerwca, Wrocław

Bieg we Wrocławiu będzie typową uliczną połówką z atestem PZLA. Impreza rozpocznie się o godz. 21:00. Trasa w 98% będzie asfaltowa, oznaczona co 1 km, a po drodze będą trzy punkty odżywiania (cukier w kostkach, miski z czystą wodą, izotonik, woda mineralna). Limit na pokonanie trasy to 3 godziny. Trasę biegu można zobaczyć TUTAJ. Oprócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn będzie także prowadzona klasyfikacja w kategoriach wiekowych oraz klasyfikacja drużynowa. Organizatorzy są w stanie przyjąć 7000 uczestników. Wśród wszystkich finiszerów półmaratonu zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe, w tym samochód osobowy. Loteria zacznie się 20 minut po północy. Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma m.in. bon na „After Party” (które będzie się odbywać od godz. 21:00 do 3:00 na Stadionie Olimpijskim) oraz koszulkę sportową, a na mecie pamiątkowy medal, napoje i posiłek regeneracyjny. Do 10 czerwca opłata startowa wynosi 70 zł, a w dniach 11-19 czerwca wzrośnie do 90 zł.

Informacje: www.pol.wroclawmaraton.pl

 Jubileuszowy Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego  – 20 czerwca, Bydgoszcz

To już 10. edycja nocnego maratonu nad Kanałem Bydgoskim. Start przewidziany jest na godzinę 21:00, a zamknięcie mety na godzinę 3:00 (limit czasu na pokonanie trasy to 6 godzin). Trasa w całości pokrywa się z trasą Dwumaratonu Bydgoskiego i można ją określić jako „parkową”. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10 okrążeń wokół Kanału Bydgoskiego. Można też pokonać dystans półmaratonu, czyli 5 okrążeń. Zgłaszać się można do końca maja. Opłatę w wysokości 100 zł należy uiścić w dniu zawodów. Jeśli organizator nie będzie już dysponował pakietami startowymi zawierającymi koszulkę, opłata wynosić będzie 30 zł.

Informacje: www.facebook.com/NocnyMaratonKanaluBydgoskiego

 IV Nocny Bieg Świetlików  – 20 czerwca, Dąbrowa Górnicza

W najkrótszą noc roku w Dąbrowie Górniczej wystartuje IV edycja też niezbyt długiego biegu. Start zaplanowany jest na godzinę 21:30. Trasa o nawierzchni asfaltowej liczyć będzie 6 km i zostanie wyznaczona nad jeziorem Pogoria III (start i meta znajdować się będą w pobliżu Molo, ul. Malinowe Górki). Czas na pokonanie całej trasy to 60 minut. Wpisowe w wysokości 35 zł należy wpłacać do 13 czerwca. Od 13 czerwca rejestracja zawodników będzie możliwa w biurze zawodów, po wniesieniu opłaty w wysokości 50 zł. Przewidziana jest też rywalizacja nordic walking. Dodatkowo organizatorzy przygotują trasę dla najmłodszych – Bieg Małego Świetlika. Dzieci będą startowały w dwóch grupach wiekowych: 3-5 oraz 6-7 lat. Starty maluchów będą odbywały się około godziny 18:30 i 19:00.

Informacje: www.aktywnadabrowa.pl/?portfolio=iv-nocny-bieg-swietlikow

III Nocny Bieg Świetlików. Fot. marcinporc

III Nocny Bieg Świetlików. Fot. marcinporc.com

 I Nocny Bieg Świętojański  – 20 czerwca, Poznań

I Nocny Bieg Świętojański w Poznaniu to impreza dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bieg główny zostanie rozegrany na dystansach 4,3 km oraz 10 km, bieg młodzieżowy na dystansie 1500 m, a biegi dziecięce na dystansach 200, 600 i 800 m. Biegi dziecięce i młodzieżowe wystartują o godzinie 18:30, a bieg główny (na obu dystansach) o godzinie 20:30. Trasa przebiegać będzie ścieżkami wokół jeziora Strzeszyńskiego, będzie oznaczona co 1 km. Start i meta będą znajdować się przy plaży. Limit czasu na pokonanie obu dystansów biegu głównego to 1 godzina i 30 minut. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 czerwca. Opłata startowa w biegu głównym do końca maja wynosi 35 zł, później (od 1 do 14 czerwca) – 40 zł. Wpisowe na biegi dziecięce i młodzieżowe to 10 zł.

Informacje: www.maratonczykpoznan.pl

 Piotrkowski Nocny Półmaraton Wielu Kultur  – 26 czerwca, Piotrków Trybunalski

Nocna impreza zadebiutuje też w Piotrkowie Trybunalskim. Na czterech pętlach zostanie poprowadzona trasa półmaratonu z atestem PZLA. Nawierzchnia to w 95% asfalt, 5% – kostka brukowa. Bieg wystartuje o godz. 21:00, a meta zostanie zamknięta o północy (limit na pokonanie 21,097 km to 3 godziny). Limit miejsc na bieg niestety został już wypełniony, więc zapisy zostały zamknięte. Pozostaje czekać na kolejną edycję!

Informacje: www.polmaratonpiotrkowski.pl

 Tur Night  – 26 czerwca, Chojnice

Tur Nihgt to impreza dla biegaczy, rolkarzy i miłośników nordic walkingu. Ci na kółkach będą mieli do pokonania dystans 21,097 km, a pozostali – 10 km. Nordic walkerzy ruszą o godzinie 21:15, biegacze 10 minut później, a rolkarze kolejne 10 minut po nich. Biegacze i rolkarze mają na pokonanie swojej trasy 1,5 godziny, a uczestnicy marszu – 2 godziny. Trasa Tur Night będzie płaska, w większości asfaltowa, oznakowana i zabezpieczona, prowadzić będzie ulicami miasta. Wpisowe do 12 czerwca wynosi 25 zł, po tym terminie – 50 zł. Zapisy internetowe zostaną zamknięte 23 czerwca. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik otrzyma: numer startowy wraz z agrafkami, wodę mineralną na mecie biegu, medal okolicznościowy na mecie, worek na odzież (depozyt), talon na posiłek regeneracyjny, ciastko owsiane z Bagietki, jednoosobowe zaproszenie do parku wodnego (basen + sauna) bez limitu czasu (wstęp jednorazowy do wykorzystania do 20 lipca 2015 r.), masaż.

Informacje: w regulaminie

 Bieg Nocny  – 27 czerwca, Bydgoszcz

Bieg Nocny w Bydgoszczy będzie trzecim z czterech biegów Kwartetu Biegowego organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Poprzednie imprezy to RUN Myślęcinek (10 km, 15 marca) oraz Bydgoszcz na start (10 km, 3 maja). Cykl zakończy Półmaraton Bydgoski, który odbędzie się 18 października 2015 r. Bieg Nocny na dystansie 10 km rozpocznie się o godz. 22:00 i poprowadzony będzie ulicami miasta. Limit czasu wynosi 1,5 godziny. Na trasie będzie jeden punkt odświeżania – na 5. kilometrze – zaopatrzony w wodę. Opłata przy zgłoszeniach do 9 czerwca wynosi 40 zł, do 26 czerwca – 60 zł, a w dniu startu – 100 zł.

Informacje: www.bydgoszcznastart.pl/bieg-nocny-bydgoszcz-2015,1,25.html

 II Bieg Nocny Marek  – 27 czerwca, Marki k.Warszawy

Nocny Marek w Markach to impreza dla biegaczy, nordic walkerów oraz dla dzieci i młodzieży. Dorośli będą mieli do pokonania biegiem dystans 10 km ulicami Marek (mapę trasy można zobaczyć tutaj), a trasa marszu nordic walking będzie miała 5 km. Ci pierwsi na pokonanie swojej trasy będą mieli 90 minut, ci drudzy – 70 minut. Bieg główny wystartuje o godzinie 21:00. Biegi dzieci będą rozgrywane na dystansach 200, 400, 800 i 1200 metrów. Udział w zawodach kosztuje: 20 zł za marsz nordic walking, 35 zł za bieg (przy zgłoszeniu do 16 czerwca, później – 50 zł). Udział w biegach dziecięcych i młodzieżowych jest bezpłatny.

Informacje: www.nocnymarek.net

Bieg Nocny Marek (Medium)

Nocny Marek 2014. Fot. archiwum organizatora

 II Nocny Bieg z Latarkami  – 27 czerwca, Giełczyn

Bieg zostanie rozegrany na nieutwardzonych ścieżkach kompleksu leśnego Czerwony Bór. Impreza rozpocznie się o godzinie 22:00. Do wyboru trzy dystanse: 4 km, 10 km i 21 km. Na najkrótszej trasie może wystartować każdy, bez względu na wiek. Dystans średni za zgodą rodziców mogą wybrać szesnastolatkowie, a w półmaratonie mogą pobiec tylko dorośli. Po biegu, około godz. 1:30, zacznie się część piknikowa – zostanie rozpalone ognisko, będzie można piec kiełbaski i degustować regionalne wyroby. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 czerwca. Opłaty wynoszą: 40 zł za bieg 4 km, 50 zł za 10 km, 60 zł za 21 km. Za dodatkową opłatą w wysokości 1 zł (!) można wziąć udział w Biegu Śniadaniowym nazajutrz (28 czerwca) o wschodzie słońca, czyli około godz. 5:08. Na zakończenie biegu odbędzie się wspólne śniadanie – świeże bułeczki, miód, ser żółty, twaróg oraz mleko lub kakao.

Informacje: www.gielczynbiega.cba.pl

mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!