fbpx

Norvan 14 hydration running vest – nowy plecak od Arc’teryxa

Arc’teryx dość nieśmiało wkracza w biegowy świat. I nie chodzi tu tylko o dostępność towarów w Polsce, ale o małą ilość produktów. Pojawiły się kurtki, buty czy inna odzież, ale nie było tego wiele. Od pewne czasu biegi górskie zaczęły się dla Kanadyjczyków bardziej liczyć.

arcteryx_norvan_14_hydration_vest_black_s18-700x451

Odzież zawsze była domeną Arc’teryxa, więc to mogli zaoferować biegaczowi. Jednak firma która chce się liczyć w biegach górskich, musi mieć w ofercie plecak biegowy, a tego kanadyjska marka jak dotąd nie miała. Braki producent postanowił szybko nadrobić i zaprezentował model Norvan 14 hydration running vest, czyli już nawet nie plecak a popularna kamizelka biegowa.

Jest to model przeznaczony na długie dystanse ultra. Jego pojemność to aż 14 litrów (będzie też dostępna wersja 7 l), spokojnie więc wystarczy nawet na długie biegi, gdzie lista wyposażenia obowiązkowego jest wyjątkowo długa. Z takim litrażem nada się także na rajdy przygodowe. Plecak jest bardzo lekki i waży około 260 gramów bez bukłaka, z zasobnikiem na wodę o pojemności 2 l masa zwiększa się do około 420 gramów, czyli dalej jest niewielka.

Plecak ma dość prostą budowę, nie posiada dziesiątek kieszonek, ale ma jedno ciekawe rozwiązanie. Posiada on zwijaną klapę, tak jak w niektórych plecakach wspinaczkowych (podobne rozwiązanie występuje w większych modelach Ultimate Direction). Plecak pojawi się w sprzedaży (nie wiadomo czy w Polsce) na wiosnę 2018. Tanio jednak nie będzie. Na rynku Amerykańskim wersja 14 l będzie kosztować 199 $, a 7 l 179 $, czyli większa wersja to niemal 750 zł, a jeśli będzie dostępny w Polsce to można spodziewać się i kwoty 800 zł.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger