fbpx

Nowy format zawodów w ITU – Kitzbühel 2016

Kitzbuhel

Fot. fanpage organizatora

W Kitzbühel nigdy nie jest zbyt łatwo. Organizatorzy zawodów w Austrii mają coraz to nowe pomysły na to, jak urozmaicić zawodnikom rywalizację. W 2016 roku zamiast arcytrudnej wspinaczki czeka na nich zupełnie nowy format zawodów, obejmujący indywidualne kwalifikacje.

To właśnie w Austrii triathloniści ścigali się na trudnej, bardzo wymagającej trasie, wspinając się na rowerze i biegiem na Kitzbüheler Horn – szczyt o wysokości prawie dwóch tysięcy metrów ponad poziomem morza.

Na ten rok organizatorzy zawodów przygotowali coś równie ciekawego – formułę podwójnego występu, obejmującą kwalifikacje i finał rozgrywane tego samego dnia. Dystans sprintu będzie rozdzielony na dwa występy. Rano zawodnicy pościgają się na dystansie 500m pływania, 13.2 km roweru i 3.2 km biegu, a po południu najlepsza 30-tka z nich stanie na starcie dystansu 300m/8.8km/2km. Co ciekawe, poranny bieg odbędzie się w formie indywidualnego startu na czas – zawodnicy będą startować co 30 sekund.

Skąd pomysł na taką zmianę? Przede wszystkim organizatorzy chcą sprawić, aby w zawodach mogło wystartować więcej osób. Krótki dystans zawodów będzie też dobrą okazją dla juniorów i zawodników z kategorii U23, aby sprawdzić się w rywalizacji ze starszymi kolegami, a dla tych ostatnich – okazją do “złapania” szybkości przed igrzyskami w Rio de Janeiro.

Zawody w Kitzbühel o randze Pucharu Świata odbędą się 19 czerwca 2016 roku.

Więcej informacji na stronie International Triathlon Union.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger