fbpx

O nas

Od 2006 roku piszemy o bieganiu – jako sporcie i naszej pasji. Opowiadamy o wydarzeniach i ludziach, zarówno tych, którzy tworzyli historię biegania, jak i zapisujących jej współczesne karty. Testujemy sprzęt i dzielimy się opiniami, zgłębiamy tajniki treningu by pomóc Wam i sobie samym osiągać lepsze wyniki.

Kim jesteśmy?

Iwona Ludwinek-Zarzeka

Redaktor prowadząca magazynbieganie.pl. Od 2008 roku biegaczka-amatorka. Lubi pogoń za życiówkami, ale przede wszystkim stara się również nie zatracić radości z biegania. Można ją zobaczyć głównie na trasach półmaratonów i maratonów, ale zdarzają się jej również epizodyczne próby z dystansami ultra. Poza ścieżkami biegowymi, można ją zobaczyć również na ściance wspinaczkowej.

Marcin Nagórek. Fot. Archiwum Marcina Nagórka

Marcin Nagórek

Biegać zaczął jeszcze w XX wieku. Startuje zarówno w mistrzostwach Polski wyczynowców, jak i amatorskich biegach ulicznych, notując życiówki na dystansach od 100 m do maratonu.  Marcin od lat współpracuje z “Magazynem Bieganie”, pisząc o treningu. Jest autorem najstarszego aktywnego bloga biegowego w Polskim internecie (www.nagor.pl), aktualizowanego od stycznia 2006 roku. Jako trener osobisty współpracuje z biegaczami z poziomu zarówno początkującego, jak i z wyczynowcami. Na magazynbieganie.pl pisze o sporcie zawodowym i treningu.

 

 

Jakub_Karasek_zdj

Jakub Karasek

Redaktor magazynbieganie.pl. Dołączył do naszej ekipy w grudniu 2015 roku. Biegacz amator, który za główny cel stawia sobie ściganie i poprawianie rekordów życiowych. Lubi biegać i pisać, a najlepiej łączyć jedno z drugim. Prowadzi bloga: wnogi.blog.pl, na którym opisuje swoje treningowe i startowe zmagania. Startuje przede wszystkim na dystansach od 5 km (czasami nawet krótszych) do półmaratonu. Jako trener współpracuje indywidualnie z biegaczami-amatorami.

 

Redakcja Magazynu Bieganie w wersji drukowanej:

Marek Tronina

Marek Tronina

Współzałożyciel i redaktor naczelny miesięcznika BIEGANIE. Dyrektor Maratonu Warszawskiego. Z wykształcenia dziennikarz, z doświadczeniem zawodowym w branży (redakcja sportowa TVP, Polskie Radio). Ukończył 15 biegów maratońskich.

Kuba Wolski

Kuba Wolski

Odkąd pamiętam zarzekałem się, że nie zwiążę swojego życia ze sportem, bo to niepoważne. Przecież nie można całymi dniami zajmować się bieganiem! Zostałem więc inżynierem lecz krótko potem kierując się przeświadczeniem, że w życiu należy robić, to, co sprawia satysfakcję rzuciłem studia i wyjechałem do Afryki, żeby popedałować śladami Kazimierza Nowaka. A po powrocie związałem swoje życie… właśnie ze sportem – pracując w magazynie BIEGANIE, biegając, pisząc o bieganiu, testując sprzęt, organizując biegi, rajdy przygodowe i startując w zawodach. Nie mam życiówek na prawie żadnym popularnym dystansie, ale za to miałem szczęście przeżyć kilka wspaniałych rajdowych przygód jak choćby Endurance Quest w Finlandii czy Lycian Challenge w Turcji. Mam tą przypadłość, że ciągle gdzieś pędzę, jeżdżę, biegam i nawet nie rozpisuję planów treningowych, nie mówiąc o ich realizacji, więc później wszelkie biegowe ultra, jak choćby B7D 2012 (9 h 53 min) muszę biegać głównie „głową”. Aktualnie – Zastępca Redaktora Naczelnego w Bieganiu.

Maciej Żywek

Maciej Żywek

Rocznik 73. W BIEGANIU i na magazynbieganie.pl zajmuję się działem triathlonowym. Sport jest dla mnie nie tylko formą wyżycia się, odstresowania i oderwania od dnia codziennego, to również fascynujący świat nauki i poznawania samego siebie. Nie mam jeszcze triathlonowych życiówek, mam tylko zaliczone pewne etapy na drodze do odbioru w Roth koszulki z napisem “Club Sub-9”. Marzenia powinny bujać w obłokach.

Dorota Piskor

Dorota Piskor

To w jej rękach Bieganie papierowe nabiera ostatecznego kształtu. Składa gazetę i wysyła ją do druku. Zaczęła biegać na krótko przed tym jak trafiła do naszej redakcji. Dwa lata temu ukończyła swój pierwszy maraton. Na mecie zarzekała się, że już nigdy w życiu nie pobiegnie takiego dystansu, teraz przygotowuje się do pierwszego ultra – Chudego Wawrzyńca, a we wrześniu pobiegnie Maraton Warszawski. Bieganie wciąga.

Na stałe współpracują z nami:

Krzysztof Dołęgowski, Oskar Berezowski, Aleksandra Bykowska, Marta Chmura, Piotr Dymus, Kamila Gradus i Darek Kaczmarski, Piotr Karolczak, Agata Kołacińska, Agnieszka Korpal, Tomasz Kowalski, Martyna Lewandowska, Piotr Mańkowski, Tomasz Mikulski, Marcin Nagórek, Przemysław Niemczuk, Anna Pawłowska-Pojawa, Tomasz Pojawa, Piotr Rostkowski, Sylwia Snopek, Andrzej Skorykow, Filip Springer, Monika Strojny, Maciej Rakowski, Wojciech Staszewski, Marta Szewczuk, Maciej Tracz, Radek Wieliczko.

Advertisment ad adsense adlogger