fbpx

Od piątku w Bydgoszczy na 92. MP Serniorów w Lekkiej Atletyce startują największe polskie gwiazdy

Autor: Marcin Nagórek • 23.06.2016

Adam Kszczot po zdobyciu srebrnego medalu mistrzostw świata w biegu na 800 m w Pekinie. Fot. PAP

Wśród gwiazd mistrzostw Polski będzie Adam Kszczot. Fot PAP

W piątek w Bydgoszczy zaczynają się 92. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Pojawią się właściwie wszystkie polskie gwiazdy biegania stadionowego. I nie tylko.

Start w mistrzostwach Polski jest konieczny do zakwalifikowania się reprezentacji na licowe mistrzostwa Europy oraz sierpniowe Igrzyska Olimpijskie. Stąd też właściwie stuprocentowa obecność naszych reprezentantów. Zapowiada się pogoda doskonała dla kibiców, ale dużo gorsza dla biegaczy – piekielny upał i pełne słońce.

Pierwszego dnia, czyli w piątek, w godzinach 14:35-15:45 odbędą się eliminacje biegów na 400 metrów i 400 metrów przez płotki mężczyzn i kobiet. Właściwy start zawodów i ceremonia otwarcia o godzinie 17. O 17:40 i 17:55 pierwsze biegowe finały – na 1500 metrów pobiegną najpierw kobiety, potem mężczyźni. Na listach cała śmietanka polskich biegów średnich: Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui, Katarzyna Broniatowska, Renata Pliś i Danuta Urbanik. Wśród mężczyzn wielka gwiazda, czyli Marcin Lewandowski, często startujący w mistrzostwach Polski na tym dystansie. Oprócz niego aktualny mistrz Polski i równocześnie partner treningowy, Grzegorz Kalinowski, a także m.in. Karol Konieczny oraz Szymon Krawczyk.

Pod wieczór rozegrane zostaną finały 100 metrów kobiet i mężczyzn, z udziałem m.in. Ewy Swobody, a także męskie i kobiece biegi na 3000 metrów z przeszkodami. Tu zobaczymy m.in. wicemistrza Europy, Krystiana Zalewskiego. Wśród kobiet zgłoszona jest 9-krotna mistrzyni Polski na tym dystansie i olimpijka w maratonie, Katarzyna Kowalska. Jej głównymi rywalkami będą Matylda Kowal i Justyna Korytkowska.

Drugiego dnia zawody biegowe zaczynają się popołudniu. O 16:10 eliminacje biegów na 200 metrów, a pierwszy finał – 400 metrów przez płotki kobiet, z udziałem Joanny Linkiewicz – 0 17:05. Chwilę później pobiegnie Patryk Dobek, a po godzinie 18 początek uczty – eliminacje biegów kobiet i mężczyzn na dystansie 800 metrów. Czyli wszystko to, co polskie biegi mają najmocniejszego: Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski. Obok nich m.in. Karol Konieczy i Kamil Gurdak, Paulina Mikiewicz i Danuta Urbanik.

Trzeciego dnia, w niedzielę, bieganie zacznie się o 15:55 od 5000 metrów mężczyzn. Zapowiada się piekielny upał, więc dystans będzie morderczy. Z ciekawszych nazwisk na liście jest Krystian Zalewski, wicemistrz Europy na 3000m z przeszkodami, a wśród kobiet zaskakująco mocna obsada: Renata Pliś i Dominika Napieraj, Justyna Korytkowska. Do tego mocne maratonki: Katarzyna Kowalska i Iwona Lewandowska, dwie nasze reprezentantki na Igrzyska w Rio de Janeiro, ale też Izabela Trzaskalska, Anna Szyszka, Angelika Mach i Karolina Pilarska. Na deser finały biegów na 800 metrów, 200 metrów oraz sztafety 4×400 metrów. W międzyczasie na stadionie będą się tez odbywały konkurencje techniczne z udziałem największych polskich gwiazd, np. Anity Włodarczyk czy Pawła Fajdka.

Pierwsze dwa dni są transmitowane w internecie przez telewizję K-P Sport. Trzeci dzień do obejrzenia na antenie TVP Sport. Bilety na stadion dostępne od ceny 3 zł.

Przydatne linki:

Program minutowy mistrzostw

Pełne listy startowe

Transmisja internetowa pierwszy dzień

Transmisja internetowa drugi dzień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger