fbpx

Czytelnia > Czytelnia > Felietony > Slider

Odkryto najefektywniejszy trening biegowy – CGZ. Na czym polega tajemnica jego skuteczności?

Po miesiącach analiz odkryłem ostateczny, finalny, jedyny skuteczny trening biegowy. Korzystając z życzliwej współpracy z producentami zegarków do biegania przeanalizowałem miliony treningów biegowych, dystanse od 3 do 300 kilometrów. Niedowiarkom od razu mówię że wykorzystałem tylko dane z zegarków w cenie powyżej 1600 pln (za używany). Wszyscy wiemy, że tylko te dane są wiarygodne. Teraz mogę powiedzieć: mamy to! Wszyscy, którzy osiągnęli ponadprzeciętne rezultaty, stosowali TEN SAM typ treningu biegowego. Jaki on jest? Jedyny? Skuteczny? Tak! CGZ!

CGZ [czyt si dżi zet, zawsze po angielsku lepiej brzmi]

Jaki trening nalepszy: CGZ. Co Go Zastosujesz. Jeszcze raz: najlepszy trening to ten, Co Go Zastosujesz (CGZ). Jedyny uniwersalny. Zawsze działa. Przynosi niemal natychmiastowe rezultaty. Każdy biegacz, który przebiegł metę biegu na 5, 10, 21 lub nawet i 1300 km, powtarza te trzy litery. Mój trening? CGZ – co go zastosowałem. Dlaczego ten? Bo to jedyny, Co Go Zastosowałem, CGZ. Dlaczego pomógł Ci osiągnąć cel? Bo to trening Co Go Zastosowałem. Gdyby nie CGZ, nie byłbym takim człowiekiem, jakim jestem dziś. CGZ zmienił moje życie.

Dlaczego tylko CGZ to skuteczny trening dla biegaczy i biegaczek?

Jeśli czytasz ten artykuł, na pewno długo szukałeś. Wahałeś się, czy już zacząć trenować, czy jeszcze szukać optymalnego treningu, dostosowanego do twoich celów, wieku, wagi, trybu życia. Bo nie miałeś 100% pewności, ze ten właściwy trening to będzie ten właściwy trening. Czekałeś, bojąc się, że głupio zaczniesz trenować, inni biegacze widząc to, nie będą pozdrawiać Cię podniesieniem ręki, jak się będziecie mijać w parku. Wstydziłeś się wybrać lekkomyślnie trening. Odpowiedź? CGZ! Trening dla Ciebie najlepszy: CGZ. Każdy inny będzie nieskuteczny, a szczególnie:

– taki trening, o którym dużo czytałeś, ale nie zastosujesz – nie zadziała w twoim przypadku taki trening, o którym napisano książkę, a ty tę książkę kupiłeś i planowałeś nawet przeczytać – nie zadziała w Twoim przypadku, gdyż go nie zastosowałeś

– nawet, jeśli tę książkę przeczytałeś, ale nie zastosowałeś tego treningu opisanego w książce, to też niestety nie będzie trening skuteczny. Choć to może i dobry trening był. Bo i techniki różnorodne, i cykl dobrze rozpisany, dieta zbilansowana na węglowodany i białka. Niestety, to nie jest trening CGZ. Nie zastosowałeś – nie zadziała.

– trening, o którym dyskutujesz na forach biegowych, ale nie miałeś głowy i czasu, by sprawdzić w nogach, jak działa – nie zadziała.To taka ogólna reguła kosmosu i sprawdza się także w bieganiu.

– ten, o którym czytałeś posty na forach i głowiłeś się: skoro jest tyle samo ZA co PRZECIW, to chyba nie zacznę jeszcze, może jak przyjdzie kolejna wiosna? Taki trening, pomimo twojego ewidentnego oczytania, nie zadziała.

– trening, który stosuje twój sąsiad maratończyk, ten sam sąsiad, dla którego jego trening jest dobry, bo go stosuje, ale ty go nie stosujesz – nie będzie dobry dla Ciebie. Ot, przewrotna natura losu.

– nawet trening, który kupiłeś jako kurs online z codziennymi wskazówkami od trenera, ale nie jest tym, Co Go Zastosujesz, nie wzmocni ani twojej biegowej siły ani wytrzymałości. Dotyczy to również zakupu aplikacji, nawet w wersji płatnej na androida (na IOS to chyba wszystkie są płatne?)

Uwaga na oszustów! Wielu twierdzi, że ich trening jest idealny, prosty i skuteczny, że jest CGZ. Jak upewnić się, czy Twój aktualny trening to CGZ? Zastosuj ten jeden prosty trik (trenerzy biegania mnie znienawidzą) i sprawdź.

TAK, wczoraj biegałem. Twój trening to ten, CGZ.

NIE, wczoraj nie biegałem. Twój trening nie jest CGZ.

Dobra, wiem. Wczoraj padało lub wczoraj nie padało ale były kałuże, bo padało przedwczoraj lub powietrze było za suche, bo dawno nie padało, lub na deszcz się zbierało, lub pogoda taka była nie wiadomo jaka, ni to padać będzie ni to słońce* (wybierz właściwe). Trening, który masz, nie jest tym CGZ. Ale głowa do góry, teraz możesz iść pobiegać i zrobić swój trening CGZ!

Przewaga treningu CGZ nad wszystkimi innymi w 3 punktach:

PRZEWAGA nr 1. TYLKO trening CGZ powoduje, że biegasz. A, żeby biegać, trzeba biegać. Podobnie, żeby zacząć biegać, trzeba zacząć biegać.

PRZEWAGA nr 2. TYLKO trening CGZ tak naprawdę pomoże Ci realnie osiągnąć twoje biegowe cele: czy to na szybkość, czy na dystans, czy sylwetkę czy co tam zaplanowałeś.

PRZEWAGA nr 3. TYLKO ten trening Co Go Zastosujesz spowoduje, że będziesz regularnie wychodzić z domu biegać. CGZ zastępuje każdy inny trening. Wszyscy biegacze, jak się ich zapyta: jaki trening lepszy, ten CGZ czy ten CG nie Z? Zawsze powiedzą: CGZ. To jedyny typ treningu, który wszędzie i u wszystkich znajdzie sympatyków.

Prawdopodobnie ten typ treningu (CGZ) jest dobry w innych dziedzinach sportu, takich jak pływanie, rower, nawet triathlon. Ale tego nie sprawdziłem, choć intuicyjnie bym powiedział: tak, jest tak samo hiper skuteczny w innych dziedzinach sportu.

Na koniec wpisz w google słowo: APLIKACJA, ale! Nie wciskaj jeszcze ENTER, gdyż google podpowiada, jakich to typów aplikacji w czerwcu szukają rodacy. Tak, domyślasz się już: aplikacja do biegania! Już podpowiadam: odkryto ostateczną, najskuteczniejszą aplikację do biegania: CJZ (Co Ją Zastosujesz). Chyba, że ktoś szuka aplikacji, która będzie biegać za niego?

mm
Krzysztof Filarski

Podoba ci się ten artykuł?

3.2 / 5. 23

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca