fbpx

Ostatnie dni przed maratonem – jak nie zepsuć mozolnych przygotowań tuż przed startem?

Autor: Jakub Karasek • 25.09.2018

42326728_1256882294453804_8399684385648934912_n

Ostatnie dni przed maratonem to narastający stres związany z nadchodzącym wysiłkiem i niepewność, czy wszystkie klocki naszej układanki są na właściwych miejscach. Co zrobić, by w jak najlepszej formie dotrwać do godziny “0”?

Maraton potrafi być nie tylko nieprzewidywalny, ale bywa też niewdzięczny. Ze względu na to, jak dużym wysiłkiem jest dla organizmu, nie możemy startować w nim tydzień w tydzień, a większość trenerów zaleca 2, maksymalnie 3 biegi na królewskim dystansie w ciągu roku. To oznacza, że aby osiągnąć upragniony wynik wiele czynników musi się odpowiednio zgrać. O ile na pewne sprawy nie mamy wpływu (warunki atmosferyczne, zachowanie innych zawodników na trasie, np. pacemakerów, sam przebieg trasy), o tyle jest wiele rzeczy, o które możemy samodzielnie zadbać.

O tym, jakie błędy najczęściej popełniają zawodnicy w ostatnich dniach przed startem w maratonie, czego powinni się wystrzegać, jakie kroki podjąć, by w dniu biegu czuć w nogach i płucach moc i siłę, będą rozmawiać eksperci portalu magazynbieganie.pl – Marcin Nagórek i Jakub Karasek – podczas ostatniej transmisji organizowanej we współpracy z Fundacją Maraton Warszawski przed 40. PZU Maratonem Warszawskim. Początek podcastu we wtorek 25 września o godz. 20:00. Zachęcamy wszystkich do oglądania oraz zadawania pytań na profilu Maraton Warszawski na Facebook’u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger