fbpx

Patrycja Bereznowska pokazała strój reprezentacji, który otrzymała od PZLA. Fani: “To chyba żart”

Autor: Iwona Ludwinek • 24.10.2019

Patrycja Bereznowska

26 października w Albi odbędą się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym. Startuje w nich nasza reprezentantka i mistrzyni świata z 2017 r., Patrycja Bereznowska. Biegaczka na swoim profilu facebookowym pokazała zdjęcie, obrazujące nieco skromny strój reprezentacji Polski, który dostała od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Opatrzyła je wiele mówiącym zdaniem: “Pozostawię to bez komentarza.

T-shirt, krótkie legginsy, bluza, a wisienką na torcie jest czapeczka z daszkiem. Wszystko to oczywiście w barwach biało-czerwonych, z orzełkiem i dumnym napisem POLSKA. Niestety sam pakiet już nie napawa dumą. Co z nim nie tak?

W 24-godzinnym biegu w październiku, czyli każda ewentualność pogody, czasem potrzeba przebrania się wielokrotnie. Spodenki tego typu nadają się na bardzo krótkie stadionowe bieganie, przy ładnej pogodzie….i raczej 20 latach na karku… Oczywiście na bieg 24 h potrzebne jest przetestowanie i to wielokrotne sprzętu – napisała Patrycja pod postem.

Rzeczywiście na wielu zdjęciach z zawodów w których startuje Patrycja, widzimy, że jest ona w legginsach nieco dłuższych, przed kolana. Tymczasem te sprezentowane przez PZLA ledwo zakrywają pośladki. W przypadku biegu 24-godzinnego, dosłownie każda drobnostka ma znaczenie.

Fani są oburzeni:

Nie do pomyślenia. Bardzo mi przykro ze ta firma zupełnie nie rozumie ultrarunning.

Dramat.

Powiem szczerze, że ręce opadają… Osobiście kulturalnie bym to oddał.

Aby ukazać kontrast, jak związek dba o naszych zawodników, prezentujemy zdjęcia reprezentantów innych krajów.

Stany Zjednoczone:

Brazylia:

74176796_10156993336738165_8843650838594322432_n

Serbia:

72779430_10156990081683165_3175242890704060416_n

Sytuacja jest o tyle przykra, że Patrycja Bereznowska jest naszą najbardziej utytułowaną zawodniczką w biegach 24-godzinnych. To mistrzyni świata (łącznie na MŚ zdobyła 3 medale), trzykrotna mistrzyni Europy oraz trzykrotna wicemistrzyni Starego Kontynentu. Jak widać dla PZLA nie jest to wystarczające, aby zasłużyć sobie na odpowiedni strój, którym ma reprezentować nasz kraj.

PODOBAŁO CI SIĘ? A MOŻE BYĆ JESZCZE LEPIEJ! POBIERZ APLIKACJĘ “MAGAZYN BIEGANIE”. TAM PUBLIKUJEMY NASZE NAJLEPSZE TEKSTY.

pobierz aplikację

2 przemyślenia nt. „Patrycja Bereznowska pokazała strój reprezentacji, który otrzymała od PZLA. Fani: “To chyba żart”

  1. No tylko wszystkie te “osiągnięcie” są w niszowej konkurencji nieolimpijskiej… No i z tego co rozumiem kilka takich strojów już ma, więc co za problem? Co roku ma dostawać nowe?

  2. W biegu na 100m każda drobnostka ma znaczenie. W biegu długim, a już przy takim 24h marszobiegu to w szczególności, można pozwolić sobie na mnóstwo “niedociągnięć”. To nie ma wpływu na wynik. Druga kwestia: to, że w zawodach tych uczestniczą emerytki, to mają specjalne stroje dla nich szyć? No kurde jakoś kulomioci nie mają krzyczą, że im brzuch spod koszuli widać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger