fbpx

Paula Radcliffe we wrześniu wraca do ścigania

Autor: Marcin Nagórek • 09.07.2014

Paula Radcliffe, 2009 ING NYC Marathon

Fot. Photorun.net

Rekordzistka świata w maratonie, Brytyjka Paula Radcliffe ogłosiła, że 21 września wystartuje w Worcester w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Będzie to jej pierwszy start po ponad dwóch latach.

Jak pisaliśmy w lutym, Paula Radcliffe, która od dłuższego czasu nie startowała i zmagała się z licznymi kontuzjami, ogłosiła, że ma zamiar przebiec jeszcze jeden maraton. Planuje go na wiosnę przyszłego roku w Londynie, czyli tam, gdzie biła rekord świata.

Do tych planów należało jednak podchodzić z rezerwą. Brytyjka od lat ogłasza, że trenuje do jakiejś ważnej imprezy, a następnie wycofuje się z kontuzją. W 2013 i 2014 nie biegała w ogóle, w 2012 i 2011 zaliczyła po jednym biegu. W zeszłym roku stwierdziła wręcz w wywiadzie, że kontuzje doświadczyły ją tak bardzo, że będzie szczęśliwa, jeśli w ogóle pozostanie zdrowa, a o bieganiu może zapomnieć. Podjęła przy tym regularną pracę jako komentator sportowy, była m.in. w Sopocie podczas Halowych Mistrzostw Świata.

Sytuacja się jednak zmieniła, Radcliffe wróciła do zdrowia i od kilku miesięcy trenuje bez problemów, była m.in. na obozie przygotowawczym w Kenii. 21 września chce się sprawdzić w biegu na 10 kilometrów. Jak właśnie ogłosiła, będzie to w Worcester w Wielkiej Brytanii. Bieg organizuje Steve Cram, były mistrz świata w biegu na dystansie 1500 metrów, który razem z Paulą pracuje jako komentator sportowy w BBC. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to pierwszy start 40-letniej Brytyjki od kwietnia 2012 roku, kiedy osiągnęła słabe jak na nią 1:12:03 w półmaratonie w Wiedniu.

Jedno przemyślenie nt. „Paula Radcliffe we wrześniu wraca do ścigania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger