fbpx

Piotr Hercog zwycięzcą jednego z najtrudniejszych biegów górskich na świecie!

Autor: admin • 10.04.2017

Piotr Hercog

Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team zwycięża w Ultra Fiord w Patagonii e jednym z najtrudniejszych biegów górskich na świecie na dystansie 100 mil.

Rozgrywany w chilijskiej Patagonii, w prowincji Ultima Esperanza – Ultra Fiord, mimo dopiero trzeciej edycji już zyskał miano jednego z najtrudniejszych biegów górskich świata. Zmienne warunki pogodowe z których słynie Patagonia, lodowce, bagna, kolczaste krzewy, ponad siedem tysięcy metrów podbiegów to tylko niektóre z czynników charakteryzujących ten bieg. Z tym większą radością możemy poinformować, że w Ultra Fiord 2017 pierwsze miejsce na koronnym dystansie 100 mil zdobył Piotr Hercog, zawodnik Salomon Suunto Team.

Nasz zawodnik od startu trzymał się w prowadzącej czteroosobowej grupie, a po oderwaniu się od niej i po samotnych stu czterdziestu kilometrach zameldował się na mecie z dwugodzinną przewagą nad kolejnym zawodnikiem – przedstawicielem gospodarzy Emmanuelem Acuna. Pierwsze wrażenie Piotra na mecie – “Mocno wyniszczające zawody, myślę, że mocniej niż UTMB. Trasa bardzo zróżnicowana , od bagien w których noga potrafiła wpaść po kolana, gdzie nie dało się truchtać i gdzie co chwilę się wywracałem, po lodowce, o których mogę powiedzieć, że ten etap był trudniejszy i bardziej skomplikowany niż odcinek między szczelinami na dojściu do obozu drugiego na Piku Lenina. No i ostatnie 50km po szutrach, naprawdę mocno orzące psychikę …ale udało się!!!

Warto wspomnieć, że zwycięstwo w Ultra Fiord 2015 na dystansie 70 km było dla Xaviera Thevenarda jednym z etapów do zwycięstwa w Ultra Trail du Mont Blanc w 2015 roku.

Bieg ma też za sobą smutną historię, w zeszłym roku na hipotermię zmarł meksykański biegacz Arturo Martinez Rueda, również walczący na dystansie 100 mil.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger