fbpx

PoBiegnij Warszawo po raz czwarty – 6 października

Autor: Paweł Kowalik • 20.09.2013

biegnij w2

Niespełna dziesięć tysięcy entuzjastów biegania na linii mety – to robi wrażenie. Tylu właśnie uczestników zgromadziła trzecia edycja Biegnij Warszawo w 2012 roku. Czy 6 października Biegnij Warszawo 2013 stanie się największą imprezą biegową w Polsce? To jest możliwe.                      


Z Human Race’u do Biegnij Warszawo

Wszystko zaczęło się w 2005 roku, kiedy to wystartowało pierwsze Run Warsaw. Trzy lata później zmieniło nazwę na Human Race, żeby w 2009 roku przeobrazić się w (nareszcie!) swojsko brzmiące, dobre – bo polskie – Biegnij Warszawo.


Szybki bieg na zakończenie sezonu

Bieg na 10 kilometrów – bo tyle liczy trasa biegu wiodąca ulicami Warszawy – rozegrany zostanie na początku października. Tak dobrany termin tychże zawodów, będzie stanowić dobrą okazję do podjęcia próby poprawienia rekordów życiowych pod koniec sezonu. Pomogą w tym szybka trasa z niewielką liczbą podbiegów oraz silna obsada biegu, zachęcająca do śrubowania tempa. Aż 148 osobom w ubiegłym roku udało się zejść poniżej 40 minut na tym dystansie.

biegnij w4


W tym roku będzie na…

Jednokolorowa fala biegaczy, przelewająca się co w roku przez ulice Warszawy, powoli staje się znakiem rozpoznawczym biegu. Każda edycja ma swój kolor – w ubiegłym roku był to kolor czarny. Wcześniej było na niebiesko i zielono. W tym roku kolor koszulek będzie… No właśnie, jaki? Na razie możemy jedynie zgadywać, bo na stronie internetowej organizatora brak jest jak informacji na ten temat.


Nie tylko pobiegną

Osoby, które nie czują się na siłach, żeby przebiec dziesięciokilometrową trasę, mogą wziąć udział w imprezie towarzyszącej „Maszeruję-Kibicuję”, organizowanej od 2010 roku. Uczestnicy, w iście rodzinnej atmosferze i bez potrzeby rywalizacji, pokonują marszem pięciokilometrowy odcinek, wyznaczony obok trasy biegu głównego. Dzięki temu, mijające się grupy biegaczy i idących mogą wzajemnie się dopingować.

Biegnij Warszawo 2012

Informacje, które mogą się przydać:


Kiedy?

6 października


Gdzie?

Warszawa


Jaka trasa?

Wyznaczona ulicami Warszawy, posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF. Będzie miała oznaczony każdy kilometr. Szczegóły udostępni organizator na stronie internetowej biegnijwarszawo.pl


Gdzie się zapisać?

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDZIECIE TUTAJ


Ile to kosztuje?

75 złotych do wyczerpania miejsc


Co w pakiecie startowym?

Koszulka techniczna NIKE Dri-Fit


Więcej informacji na:

www.biegnijwarszawo.pl


Zobacz, jak było rok temu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger