fbpx

Polar Team Pro Shirt – koszulka dla zawodowców

polar-team-pro-shirt

Fot. Polar

Firma Polar stworzyła pierwszy sportowy pulsometr, a także jedyny w miarę poprawnie działający optyczny pomiar tętna. Teraz idą jeszcze dalej.

polar-team-pro-shirt-850x541

Fot. Polar

Sposobów na pomiar tętna jest wiele. Może to być opaska na klatce piersiowej, pomiar optyczny na nadgarstku czy pomiar z ucha przy pomocy słuchawek. Polar proponuje inteligentną koszulkę, która mierzy puls. Nie jest to jednak zwykła koszulka, w którą po prostu wszyto zwykłą opaskę. W materiale koszulki są umieszczone czujniki, natomiast na plecach wszyto kieszonkę, w której znajduje się moduł zbierające dane.

Moduł oprócz zbierania informacji o tętnie posiada także akcelerometr i gps, dzięki czemu mierzone są różne parametry w czasie treningu.  Polar Team Pro, to rozbudowany system do monitorowania treningu profesjonalnych sportowców, przede wszystkim do sportów drużynowych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu i stacji dokującej, możliwe jest zbieranie informacji o wielu zawodnikach jednocześnie.  Koszulka Polar Team Pro stanowi część tego systemu, więc jest dedykowana do profesjonalnych klubów sportowych.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby koszulki używać do biegania, bowiem ma ona współpracować także z zegarkami Polara takimi jak V800 czy M400. Co prawda jeszcze nie ma podanej ceny inteligentnej koszulki, ale jak na profesjonalne rozwiązanie przystało, można się spodziewać, że będzie bardzo droga. Być może nawet droższa od zegarka.

[yop_poll id=”-3″ tr_id=”[yop_poll id=”35″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger