fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Przegląd biegów walentynkowych

Bieg Zakochanyc Koszalin

W najbliższy weekend w całej Polsce odbędzie się wiele biegów dla osób zakochanych nie tylko w bieganiu. Fot. Facebook.com/Koszalin.TKKF

Bez względu na to, czy obchodzicie Walentynki, czy ten dzień traktujecie jak każdy inny, weekend 13-14 lutego możecie spędzić aktywnie. Zapraszamy na przegląd biegów walentynkowych.

Imprez biegowych z okazji 14 lutego w całej Polsce nie powinno zabraknąć. Wszyscy biegacze, zarówno szukający rywalizacji sportowej, jak i mający ochotę po prostu aktywnie spędzić Walentynki ze swoją drugą połówką powinni znaleźć coś dla siebie. Poniżej prezentujemy kilka propozycji.

 Grand Prix Warszawy – Bieg Walentynkowy 

Termin:  13.02.2016 r.
Dystans: 10 km
Start: 11:00

Pierwszy bieg cyklu Grand Prix Warszawy 2016 będzie miał charakter biegu walentynkowego. Impreza odbędzie się w sobotę 13 lutego w Lesie Kabackim, start nastąpi o godz. 11. W ramach tego wydarzenia prowadzona będzie klasyfikacja par, a 5 najszybszych otrzyma trofea sportowe. Oprócz rywalizacji sportowej i świętowania nadchodzącego 14 lutego, bieg ma również charakter charytatywny. Biorąc udział w imprezie będzie można pomóc 42-letniej Bożenie, która od prawie 10 lat choruje na raka. Początkowo był to rak piersi, obecnie zmaga się z nowotworem w kręgosłupie. Jest podopieczną Fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Bożeny” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na specjalistyczny lek dla Bożeny. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu od godz. 9.30 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów. Bieg zaliczany jest do klasyfikacji ogólnej Grand Prix Warszawy, w ramach którego odbędzie się 8 biegów.

Więcej informacji: biegi.waw.pl

 II Bieg Walentynkowy Poznań 

Termin:  13.02.2016 r.
Dystanse: 10 km, 5 km, biegi dziecięce i młodzieżowe
Start: 12:00 (biegi główne), 10:15 (biegi dziecięce i młodzieżowe)

Jak przekonują organizatorzy II Biegu Walentynkowego w Poznaniu, “Każdy dzień jest wart biegania, każdy kilometr może przynieść nowe znajomości, a może miłość na lata”. Dlatego w zawodach mogą wziąć udział zarówno pary jak i single i dla obu tych grup prowadzone będą oddzielne klasyfikacje. Aby być uwzględnionym w klasyfikacji par, zawodnicy startujący w danej parze muszą wybrać ten sam dystans i przebiec go wspólnie (maksymalna dopuszczalna różnica czasów na mecie to 10 sekund). Single mogą natomiast tworzyć 5-osobowe zespoły, składające się z 2 kobiet i 3 mężczyzn startujących na tym samym dystansie, dla których przewidziano oddzielną klasyfikację drużynową. Będzie ona ustalana na podstawie sumy czasów wszystkich członków drużyny.

Uczestnicy II Biegu Walentynkowego w Poznaniu mają do wyboru 2 dystanse – 10 km lub 5 km. Trasa obu biegów prowadzi ścieżkami wokół Jeziora Rusałka – uczestnicy krótszego biegu pokonają pętlę jeden raz, startujący na 10 km – dwukrotnie. Oprócz biegów głównych przewidziano również biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach: 200 m, 600 m, 800 m i 1500 m. W ramach II Biegu Walentynkowego, 5 minut po starcie biegu głównego na trasę wyruszą również uczestnicy marszu nordic walking na dystansie 5 km. Na liście startowej wydarzeń dla dorosłych znajduje się już ponad 1100 osób, szykuje się zatem duża impreza. A tak biegacze bawili się w Poznaniu rok temu:

Więcej informacji: www.biegwalentynkowypoznan.pl

 Bieg Zakochanych – Koszalin 

Termin:  14.02.2016 r.
Dystans: 10,5 km
Start: 14:00

Już 500 osób zgłosiło chęć udziału w Biegu Zakochanych w Koszalinie na dystansie 10,5 km. Start i meta będą znajdowały się przy ul. Północnej (Osiedle Jamno), a zawodnicy pobiegną ulicami Północną, Starowiejską, Róży Wiatrów, Olszynowe Bagno, wykonają nawrót przed rzeką Unieść i wrócą tą samą trasą w kierunku mety. Trasa, chociaż asfaltowa, nie będzie łatwa, bowiem na uczestników czeka kilka zbiegów i podbiegów. Początek zawodów o godz. 14. W ramach tej imprezy prowadzone będą klasyfikacje indywidualne, wiekowe oraz klasyfikacja par (na podstawie łącznego czasu zgłoszonej pary).

Bieg Zakochanyc Koszalin

Organizator Biegu Zakochanych w Koszalinie przewidział dla uczestników numery startowe z serduszkami. Fot. Facebook.com/Koszalin.TKKF

Więcej informacji: www.biegikoszalin.pl

 Bieg Radia Wrocław “Zakochaj się w bieganiu” 

Termin:  14.02.2016 r.
Dystans: 1,905 km
Start: 11:00

Nietypowy dystans 1905 m będą mieli do pokonania uczestnicy biegu Radia Wrocław “Zakochaj się w bieganiu”. Impreza odbędzie się w Parku Zachodnim we Wrocławiu, a uczestnicy zawodów pokonają Trasę Biegową Radia Wrocław i Młodzieżowego Centrum Sportu. Zawodnicy będą klasyfikowani kategorii generalnej kobiet, mężczyzn oraz kategorii par. Szczególne wyzwanie czeka osoby startujące w duecie. Każda para, która zadeklaruje, że chce pokonać trasę biegu razem otrzyma wraz z numerem startowym czerwoną nitkę. Dla wszystkich duetów, którym uda się pokonać cały dystans wspólnie nie przerywając nitki, organizatorzy przewidzieli specjalne upominki. Ponadto wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają medal w kształcie serca oraz słodkie niespodzianki. Oprócz rywalizacji sportowej, przewidziano również nagrody specjalne za najbardziej zaskakujące przebrania walentynkowe. W tej kategorii organizatorzy szykują 5 wyróżnień.

Więcej informacji: www.biegamy.prw.pl

 Bieg Walentynkowy – Rzeszów zakochany w bieganiu 

Termin:  14.02.2016 r.
Dystans: 8 km
Start: 17:15

Bieg indywidualny, bieg dla par, marsz nordic walking – wszystkie na dystansie 8 km – przygotowali dla miłośników aktywności fizycznej organizatorzy Biegu Walentynkowego – Rzeszów zakochany w bieganiu. Uczestnicy imprezy pobiegną i pomaszerują następującą trasą: Aleja Kopisto – Most Zamkowy – bulwary Wisłoki – Park Kultury – Zapora – Bulwary – Kładka na Wisłoku – Bulwary – Most Zamkowy – al. Kopisto. Start i meta usytuowane będą w Millenium Hall przy al. Kopisto. Zawodnicy wyruszą na trasę o godz. 17:15 i na pokonanie dystansu 8 kilometrów będą mieli 110 minut. W ramach wydarzenia przewidziano m.in. losowanie nagród wśród uczestników imprezy. Czego jeszcze można się spodziewać po Biegu Walentynkowym – Rzeszów zakochany w bieganiu? O tym możecie przekonać się z poniższego filmu:

Więcej informacji: fundacjaprosport.pl

 V Bieg Walentynkowy – Dąbrowa Górnicza 

Termin:  14.02.2016 r.
Dystans: 5,5 km
Start: 11:00

Już po raz 5. biegacze w Dąbrowie Górniczej spędzą Walentynki aktywnie. Stowarzyszenie Pogoria Biega zaprasza uczestników V Biegu Walentynkowego w okolice Hali Widowiskowo-Sportowej “Centrum” przy ul. Aleja Róż 3 w Dąbrowie Górniczej, gdzie zlokalizowane będą start i meta biegu. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5,5-kilometrową trasę ulicami miasta oraz parkowymi alejkami. W zmaganiach z dystansem udział wezmą nie tylko biegacze, ale także pasjonaci nordic walking. Dla obu tych grup organizatorzy przewidzieli po 2 rodzaje klasyfikacji – indywidualną oraz klasyfikację par. Aby uczestnicy mogli zostać uwzględnieni w klasyfikacji par, muszą pokonać cały dystans wspólnie, przewiązani tasiemką dołączoną do pakietów startowych dla duetów. Warto również pomyśleć o oryginalnym przebraniu, ponieważ specjalna komisja wyłoni 10 najciekawszych przebrań walentynkowych, których autorzy otrzymają specjalne nagrody rzeczowe.

Bieg_walentynkowy_dabrowa_gornicza

Podczas 4. edycji Biegu Walentynkowego w Dąbrowie Górniczej aura była prawdziwie zimowa. Nie odstraszyło to jednak miłośników biegania z okazji Dnia Zakochanych. Fot. Facebook.com/pogoriabiega/

Więcej informacji: www.pogoriabiega.pl

 III Walentynkowy Bieg pod Najstarszą Sosną w Polsce – Mińsk Mazowiecki 

Termin:  14.02.2016 r.
Dystans: 9,2 km
Start: 10:00

Uczestnicy biegu walentynkowego w Mińsku Mazowieckim mają inny cel niż rywalizację sportową. Biegacze będą mieli do pokonania trasę, której przebieg układa się w napis “LOVE” (warto mieć przy sobie jakieś urządzenie z GPS, żeby mieć dowód wybiegania miłości). Długość trasy to ok. 9200 m, a start nastąpi o godz. 10 spod najstarszej sosny w Polsce (ul. Stankowizna – 1 km od stacji PKP). Impreza ma charakter spontaniczny, nie są prowadzone zapisy, a udział w biegu jest bezpłatny. Jak bawili się uczestnicy Walentynkowego Biegu pod Najstarszą Sosną w Polsce w poprzednim roku możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Więcej informacji: facebook.com

 II Bieg Dla Par – Warszawa 

Termin:  14.02.2016 r.
Dystans: 5,4 km
Start: 11:00

Nasz przegląd biegów walentynkowych rozpoczęliśmy od biegu w stolicy i biegiem w stolicy kończymy. W niedzielę 14 lutego w Parku Skaryszewskim o godz. 11 wystartuje II Bieg Dla Par. Uczestnicy będą mieli do pokonania 3 pętle po parku, a łączny dystans biegu wynosi 5,4 km. Chociaż zgłoszenia do biegu przyjmowane są indywidualnie, organizator przewidział wyłącznie klasyfikację par, dlatego osoby nie biegnące w dwuosobowej drużynie nie będą klasyfikowane. Trzy najlepsze pary otrzymają puchary, a nagrodą główną jest voucher na tygodniową wycieczkę zagraniczną dla dwóch osób ufundowany przez Biuro Podróży ITAKA.

bieg dla par

Najszybsza para II Biegu Dla Par w Warszawie otrzyma voucher na zagraniczną wycieczkę. Fot. facebook.com/biegdlapar

Więcej informacji: biegdlapar.pl

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Nie masz czasu na gotowanie zdrowych posiłków? Mylisz się! Przyrządzenie spaghetti z domowym, pietruszkowym pesto zajmie ci maksymalnie 20 minut. Spaghetti z pesto z natki pietruszki – składniki ½ paczki makaronu Pęczek natki pietruszki Niewielka […]

Spaghetti z pesto z natki pietruszki – pomysł na szybki obiad

Wspólny apel organizatorów biegów Drodzy biegacze, to jak będzie wyglądał świat imprez biegowych w przyszłości w dużej mierze zależy dziś od Was. Jednym głosem z organizatorami imprez z całej Polski zwracamy się do Was z […]

WSPIERAM IMPREZY #wystartujępóźniej

Epidemia koronawirusa mocno wpłynęła na nasze nastroje. Wielotygodniowe przygotowania do wiosennego sezonu startowego zostały bowiem brutalnie przerwane. Większe niepokoje przeżywają jednak organizatorzy, którzy obecnie borykają się z ogromnym kryzysem finansowym. Czy będą w stanie go […]

Czy polskie biegi są skazane na upadek?

Obecny sezon stawia przed biegaczami duże wyzwanie. Odwołanie zawodów biegowych powoduje, że trening odbywa się bez kontrolnych i docelowych startów. W związku z tym osoby poważnie podchodzące do procesu przygotowania mają poważny dylemat: jak trenować […]

Sezon niestartowy. Jak teraz trenować?

Doceń najwybitniejszych biegaczy wszechczasów w Wielkim Plebiscycie Maratonu i włącz się do gry na hasło promocyjne 42. Maratonu Warszawskiego. W ramach Wielkiego Plebiscytu Maratonu uhonorujemy znakomite osobowości, które w znaczący sposób zapisały się w historii […]

Magia królewskiego dystansu – rusza Wielki Plebiscyt Maratonu!

W czasie, kiedy głównym hasłem przebijającym się przez wszystkie media jest #zostanwdomu, polscy biegacze nie próżnują. W Internecie w mgnieniu oka przybywa filmów osób biegających wokół stołu. Wbrew pozorom to nie przejaw szaleństwa, a… zorganizowana […]

Cała Polska biega wokół… stołów! Wyzwanie #1kmwokolstolu

Czy rozciąganie jest potrzebne? Coraz częściej wśród trenerów przygotowania motorycznego pojawiają się głosy, że niekoniecznie. Nadmiernie rozciągnięta grupa mięśniowa, to prosta droga do kontuzji. Jak więc podchodzić do wszelkich form stretchingu, które zewsząd przekonują, że […]

Czy warto się rozciągać?